OTVARANJE IZLOŽBE I PROMOCIJA KNJIGE „HRVATI NA LEDENOM MORU“ U BETINI NA MURTERU – MUZEJ DRVENE BETINSKE BRODOGRADNJE

Organizator:

Tip događaja:

Datum događaja:
četvrtak, 28 srpnja, 2022 - 20:00 do srijeda, 24 kolovoza, 2022 - 15:00
Adresa:
Vladimira Nazora 7
Betina
Hrvatska

Otvaranje izložbe i predstavljanje proširenog izdanja pretiska knjige iz 1893. godine autora Petra Kuničića „HRVATI NA LEDENOM MORU“ u Betini na Murteru – Muzej betinske drvene brodogradnje.

Akcija LC Quarneroli Lovran.

O knjizi i hrvatskim učesnicima ekspedicije na Arktik godine 1872.-74. govoriti će uz projekcije u ime nakladnika Milorad Stanić i urednik knjige Miljenko Smokvina. Uz predstavljanje knjige postaviti će se prigodna izložba autora Jana Urbana vezana uz ekspediciju o hrvatskim pomorcima, istraživačima Arktika tijekom 1872.-1874. godine. Posebno će se prikazati hrvatski učesnici ekspedicije i maketa ekspedicijskog broda Admiral Tegetthoff.

Program će biti popraćen prigodnim pićem i toplom dobrodošlicom, a više informacija na linku https://bit.ly/3vdUpf7.

Knjiga će se moći kupiti po dovršetku programa.

IZLOŽBA OSTAJE OTVORENA do 24. KOLOVOZA 2022. godine

Svi ste pozvani!