Otkazano zbog najave kiše - Lions maslinik dobrote – „Maslina je neobrana…“

Organizator:

Tip događaja:

Datum događaja:
subota, 21 listopada, 2023 - 11:00 do 20:15
Adresa:
Bajkini Vižinada
Vižinada

Lions maslinik dobrote – „Maslina je neobrana…“

Projekt Lions kluba Poreč „Lions maslinik dobrote“ ide dalje.

Maslinik je posađen 2018 g. na imanju naše predivne obitelji Rossi kojoj se i ovom prilikom zahvaljujemo.

Osnovna ideja Maslinika dobrote je bila da stipendiramo jednog studenta na studiju Mediteranskih kultura u Poreču i to smo uspjeli. Jedna studentica poljoprivrede je uspješno završila trogodišnji studij između ostalog i sa našom stipendijom od 1000 kn mjesečno, a drugi student je studirao 2 godine sa našom stipendijom i sada raspisujemo treći natječaj.

Ovogodišnja berba maslina pod nazivom „Maslina je neobrana…“ će se održati dana 21.10.2023 g. subota sa početkom od 11 sati na imanju obitelji Rossi u Bajkinima – Vižinada na koju vas sa radošću pozivamo.

Program:

11 – 12 sati okupljanje u Bajkinima

12 sati otvaranje berbe

12,15  – 13 sati branje maslina u Masliniku dobrote

13,00 – 14,30 sati ručak po cijeni od 30 eura uz dobru kapljicu iz vinarije Rossi

14,30 pa nadalje druženje i zabava

Za sve one koji će nam doći izvan Istre i Kvarnera organizirat ćemo program i za petak i nedjelju na koji se mogu priključiti i domaćini.

Molimo sve koji će nam doći u maslinik dobrote da nam se prijave na tajnik@lions.hr sa detaljima o dolasku i odlasku ako dolazite izvan Regije zapad.

Zahvaljujemo na vašem učešću u ovom za nas posebno dragom projektu i radujemo se vašem dolasku u Istru i Bajkine.

Sa sloganom našeg Guvernera Služenje i ponos.

Predsjednik LC Poreč

Slavoljub Katančević

U Poreču 10.listopada 2023 g.