Teme predavanja:  Uvod u BONTON – (socijalne kompetencije – komunikacija) i  Financijska pismenost mladih – put ka zdravijem društvu!

Organizator:

Tip događaja:

Datum događaja:
srijeda, 19 listopada, 2022 - 09:00
Adresa:
Kneza Ljudevita Posavskog
Kutina
Hrvatska

U planu Povjerenstva za prevenciju nasilja i očuvanje obitelji Districta 126 u Lions godini 2022/2023. predložena su edukativna predavanja,bnamijenjena mladim osobama. Odabrane koje je predložila i provela Radmila Pavličić, LC Popovača, imaju za cilj uputiti mlade ka zdravijem odnosu prema obitelji, društvu i zajednici u kojoj žive te olakšati in put ka samostalnosti.

To je pilot projekt (koji je započeo 2021. godine i pokazao se vrlo uspješnim), namijenjen uglavnom ciljanim i osjetljivim skupinama mladih.

Teme predavanja:
 Uvod u BONTON – (socijalne kompetencije – komunikacija) i
 Financijska pismenost mladih – put ka zdravijem društvu!

Plan predavanja obuhvaća predavanja i radionice vezane za financijske pojmove i
institucije koje nas okružuju. Naglasak je na planiranju kućnih financija, opismenjavanje
mladih o načinima kreditiranja, što su kamate, kako se izračunavaju, na što paziti kod kupnje
i koja je razlika između potrošnje i investiranja, Prelazimo na euro.

Prvi set predavanja i radionica održan je
tijekom svibnja i lipnja 2022.g. u SOS Zajednici mladih, Velika Gorica. Predstojnica Gvojić: Djeca vrlo zadovoljna, zanimljivo i korisno.
U SOS Zajednici mladih Zagreb, prvi dio predavanja i radionica „Uvod u bonton“ održani su u srijedu, 19.10.2022.g. Poruka predstojnika D. Viraga nakon održane aktivnosti kaže sve. Citiram: Zahvaljujemo, sjajna radionica, mladima sjelo... korisno, sjajno!
Sliedeća radionica održana je 07.12.2022. SOS Zajednice mladih, Zagreb. Djeca su imala mnogo pitanja vezana uz poslovanje s bankama, eurom, računima, kupnjom na rate te sličnim izazovima koja ih očekuju na putu ka samostalnosti.