LC Korzo u humanitarnoj akciji "Dajmo im da vide!"

Organizator:

Tip događaja:

Datum događaja:
subota, 6 svibnja, 2023 - 11:00
Adresa:
Grand hotel "Bonavia", Dolac 4
Rijeka
Hrvatska

Nakon nekoliko mjeseci članice Lions kluba Korzo privele su kraju svoju, već tradicionalnu, akciju pod nazivom "Dajmo im da vide" što se organizira uz Međunarodni dan slijepih i slabovidnih osoba. Tim povodom skupljaju se stare dioptrijske naočale, kao i sunčane s dioptrijom, a brojni naši sugrađani odlažu ih u posebno označene kutije koje se nalaze u optičkim radnjama, ljekarnama i pojedinim ordinacijama u mnogim mjestima Primorsko goranske županije.Ovom, zimsko proljetnom, akcijom članice Korza prikupile su blizu 300 naočala, a pridružile su nam se i lionsice iz osječkog kluba Mursa koje su skupile 314 komada. Riječke i osječke naočale predane su danas našoj članici i predsjednici Zone regije Zapad, Lidiji Starčević i ona će ih uručiti lions kolegama u Sloveniji budući da od njih naočale kreću prema potrebitima u Africi. Inače, naša akcija "Dajmo im da vide" organizira se u mnogim lions klubovima Distrikta 126. , a mi smo do sada skupile blizu dvije tisuće naočala kojima se očita dioptrija pa iz Slovenije preko francuske luke odlaze u zemlje Afrike gdje se godišnje na taj način dostavi oko 40 tisuća naočala.

Prijave od:
subota, 6 svibnja, 2023