Primopredaja predsjedničkog lanca u LC Opatija i potpisivanje Sporazuma o pokretanju projekta Lions Quest - Lika

Slika korisnika Zlatko Janković-Miloš
Zlatko Janković... 3 srpnja, 2023 - 23:16

U nedjelju 02.srpnja 2023. Lions klub Opatija izvršio je primopredaju predsjedničkog lanca sa dosadašnje predsjednice Marije Blečić na novu predsjednicu Dragicu Rosić.

Svečanosti je nazočio i novi Guverner Lions Distrikta 126 Hrvatska, Milorad Stanić, inače član kluba Lions Quarneroli Lovra. Svečanosti su nazočili i brojni gosti iz susjednih klubova: Lovrana, Dlenice i Portole te iz bratskog kluba Lenusi iz Zagreba.

Drugi značajan trenutak svečanosti bilo je potpisivanje Sporazuma između LD 126 Hrvatska i LC Opatija o reguliranju međusobnih odnosa povodom pokretanja Projekta Lions Quest - Lika – „Vještine za adolescenciju“.

Lions klub Opatije je putem D126 Hrvatska osigurao do 6000,00 eura za pokretanje ovog projekta – koji će se provoditi u svim osnovnim školama Ličko-senjske županije tijekom iduće školske godine.

Već u tjednu od 03.-07.srpnja 2023. provesti će se dvodnevna edukacija 2x75 nastavnika, dakle ukupno njih 150 iz osnovnih škola LSŽ, radi osposobljavanja za provedbu ovog Projekta.

Projektom će biti obuhvaćeni svi učenici 5 i 6 razreda osnovnih i područnih škola LSŽ kroz 28 nastavnih lekcija osposobljavanja za donošenje odluka i osobito odluka koje se tiču suprostavljanja ili odvikavanja od svih oblika ovisnosti.

Posebno je istaknuto da se Projekt Lions Quest Lika provodi u suradnji sa Organizacijom Ujedinjenih Naroda , Odjelom za droge i kriminal (UNODC) i Agencijom za odgoj i obrazovanje Ministarstva odgoja i obrazovanja RH  (AZOO) i Ličko-senjskom županijom.

Sporazum su u ime D126 potpisali Guverner Milorad Stanić, a u ime LC Opatija predsjednica Dragica Rosić.

Prilog:

Slike potpisivanja Sporazuma o pokretanju Projekta Lions Quest Lika