Lions Distrikt 126 Hrvatska donira kombi za hitan prijevoz transplantata KBC Merkur , Zagreb

Slika korisnika Zlatko Janković-Miloš
Zlatko Janković... 5 srpnja, 2023 - 18:15

Sutra u četvrtak 06.07.2023 g. u krugu KBC Merkur u Zagrebu dogodit će se primopredaja donacije Lions Distrikta 126 Hrvatska koji je prikupio sredstva i kupio nov kombi vozila za potrebe transplatacijskog tima KBC Merkur koje je neophodno za potrebe prijevoza organa za transplataciju.

Upravo je transplantacijski tim KB Merkur jedan od najuspješnijih u svijetu.Transplantacijski tim bolnice Merkur je uspio izvesti prvu višestruku transplantaciju jetre, gušterače i tankog crijeva u Hrvatskoj, što ih svrstava u sam vrh svjetske transplantacijske kirurgije i jednog od svjetskih lidera u darivanju i presađivanju organa! Ponosni su na više od 100 uspješnih transplantacija jetre godišnje.

Bolnica Merkur u Zagrebu teško je oštećena u potresu 2020. godine.

Iz gore navedenih razloga Lions Distrikt 126 Hrvatska je za vrijeme pripreme Lions europa Foruma u Zagrebu pokrenuo akciju da se prikupe sredstva za donaciju vozila za transplataciju i u tome uspio.

Sredstva u iznosu od 30.000 eura su donirali LCIF - lions međunarodna fondacija, Lions Europa Forum , D-126 Hrvatska iz sredstava prikupljenih za potres i na Regati Jedrima protiv droge.

U ime D-126  Hrvatska kombi će uručiti IPDG Alek Konić.