LIONS CLUB OSIJEK NASTAVAK BRILJANTNE TRADICIJE

Zlatko Janković... 14 prosinca, 2022 - 18:58

LIONS CLUB OSIJEK

NASTAVAK BRILJANTNE TRADICIJE

Ne, nisam se zabunio kad sam u naslov ovog kratkog priloga stavio briljantnu tradiciju. Jer, 27-godišnja tradicija i ovoga predbožićnog tjedna na Sveučilištu „Josipa Jurja Strossmayera“ , kad su članovi Lions klubova Osijek i Đakovo nagradili najbolje studente sa svih sastavnica ovoga Sveučilišta, ponovno je pokazala kako je ideja o makar i skromnom odavanju priznanja na odličnosti već ozbiljno zaživjela u slavonskome lajonizmu, a usudio bih se reći i u akademskoj zajednici.

Dakle, i ove smo godine nagradili 17 najboljih studenata osječkoga Sveučilišta, a s ovogodišnjim laureatima broj nagrađenih u posljednjih 27 godina popeo se na više od 650 danas već visokoobrazovanih stručnjaka u različitim područjima gospodarstva, znanosti, umjetnosti… Upravo o tome su na svečanosti dodjele nagrada u auli Sveučilišta vrlo nadahnuto govorili aktualni predsjednik LC Osijek Dario Mužević i moderator svečanosti Rudika Gmajnić. Uz, razumljivo, laureate, svečanosti su nazočili i članovi Lions klubova Osijek i Đakovo, pastguverneri Radoslav Galić i Darko Angebrandt, predsjednik Regije 'Istok' Robert Suknović, te predsjednici osječkih Lions klubova.

Svečanost je bila popraćena i umjetničkim programom, koji su izveli studenti Akademije za umjetnost i kulturu, pod vodstvom ove godine nagrađene studentice Magdalene Glavice.

Evo na kraju i ovogodišnjih laureata: MAGDALENA GLAVICA, studentica Akademije za umjetnost i kulturu, FILIP ŐRDŐG, student Ekonomskog fakulteta, MIHAELA OROZ, studentica Fakulteta agrobiotehničkih znanosti, JANA DUKIĆ, studentica Fakulteta elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija, ADRIANA ČEŠNIK, studentica Fakulteta za dentalnu medicinu i zdravstvo, ANAMARIJA TOMAS, studentica Fakulteta za odgojne i obrazovne znanosti, AMANDA BOBONJA, studentica Filozofskog fakulteta, FILIP GRGIĆ, student Građevinskog i arhitektonskog fakulteta, RITA ŠOLAJA, studentica Kineziološkog fakulteta, NIKA PUŠELJIĆ, studentica Medicinskog fakulteta, ANTONELA VEČERIĆ, studentica Pravnog fakulteta, KRISTINA KELEMEN, studentica Prehrambeno-tehnološkog fakulteta, GABRIJEL MIRKOVIĆ, student Odjela za biologiju, ILIJA VUČKOVIĆ, student Odjela za fiziku, TOMISLAV ŠILJEŠ, student Odjela za kemiju, ANA GURDON, studentica Odjela za matematiku i MARIA DRAGOMIROVIĆ, studentica Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Đakovu.

U ime nagrađenih studenata toplim riječima zahvalila se Anamarija Tomas, studentica Fakulteta za odgojne i obrazovne znanosti. - š.

Prilog: slike s dodjele ovogodišnjih nagrada