LC Mursa za stradalnike rata u Ukrajini

Slika korisnika Zlatko Janković-Miloš
Zlatko Janković... 4 travnja, 2022 - 09:30

LC Mursa za stradalnike rata u Ukrajini

Kada smo mislili da  su ratovi u  Europi više nemogući, dogodila se invazija na Ukrajinu. Kako stajati po strani kada su još svježa sjećanja na događaje kada smo i sami bili prisiljeni napustiti domove,  otići u nepoznato, a mnogi ostati  ožalošćeni zbog gubitka najdražih. Članice LC Mursa ni trena nisu dvojile da se trebaju uključiti u pomoć ratom ugroženom stanovništvu,  izbjeglicama koje svakodnevno pristižu u našu domovinu. Uz sakupljen novac, angažirale su i liječnike s područja grada Osijeka i prikupile potrebne medicinske potrepštine (lijekove, analgetike, dezinficijense, vlažne maramice, zavoje, pelene za djecu, dojenačku hranu, obloga, podmetače i dr.), a priredile su i odjeću i obuću. Dio donacije kombijem je odvezen za Ukrajinu, a dio je predan na sabirnom mjestu u Osijeku.

Stigla je  zahvala i suze ganuća od onih kojima je prikupljeno bilo namijenjeno.  Članice LC Mursa i dalje nastavljaju aktivnosti pomoći za ratom ugroženo stanovništvo u Ukrajini i izbjeglice pristigle u naš grad.