LC Kontesa Nera Donacijski projekt „Pomoć Siriji“

Slika korisnika Zlatko Janković-Miloš
Zlatko Janković... 25 lipnja, 2023 - 20:02

LC Kontesa Nera Donacijski projekt „Pomoć Siriji“

It is nice to be important, but it is more important to be nice!!!

Duboko potresene apelom dr.med. Jamal Assada, liječnika specijaliste, predstavnika Sj. Sirije u Hrvatskoj, na N1 televiziji, članice LC Kontesa Nera odlučile su pomoći narodu Sj. Sirije i s posebnim entuzijazmom pokrenuta je humanitarna akcija. Prirodna nepogoda, potres pogodila je Sj. Siriju u posebno teškom trenutku unutarnjih nemira, pa bi možda ostali i zaboravljeni od međunarodne zajednice. Humanitarnoj akciji priključio se i Hrvatski narod i na taj način ostvario punu pomoć narodu Sj. Sirije. Ova akcija je puno pomogla i samim Kontesama, jer samo svi zajedno mogu postići željeni uspjeh. Podršku projektu dalo je i Distriktualno Povjerenstvo za prevenciju nasilja i očuvanje obitelji organiziranjem donatorskog koncerta „Za djecu Sirije“ u Maloj dvorani KD V. Lisinskog i umjetnici koji su   svojim nastupom dali posebnu vrijednost ideji i projektu. Od Lionsa  znatni prilog i podršku dali su LC Brođanka, Sl. Brod, LC Slava Raškaj, LC Agram, LC Zrinjevac, Željko Gucunski, Povjerenstvo, LC Split, Jozo Berečić PDG, Branka Polić, Povjerenstvo, Boris Lalić, LC Zagreb. Posebno bi istakli i zahvalili za financijsku podršku Društvu pedijatara,Zagreb.

Dr. Jamal Assad, tijekom ožujka otputovao je u Siriju, pa su članice LC Kontesa Nera međusobno prikupile 1.100,00 eura i donirale doktoru, da bi u prvoj fazi mogao nabaviti namirnice i potrebni materijal za siromašne.

Tako je započela jedna plemenita humanitarna akcija, međunarodnih razmjera. Ljudi su se na objavu na društvenim mrežama masovno odazivali, donoseći prehrambene i druge artikle, navedene u informaciji. Tu trebamo spomenuti i zahvaliti DOK-ING-u, g. Majetiću za besplatno korištenje skladišta i djelatnicima koji su nam bili na raspolaganju sve dane korištenja skladišta, Auto Hrvatske za besplatno korištenje njihovog prostora za skladištenje robe, Civilnoj zaštiti – korištenje njihovog skladišta u Jaski i prijevoza u Siriju, Srednjoj školi Jastrebarsko za pomoć kod sortiranja robe, Crvenom križu Jastrebarsko i svim dobrim ljudima koji su podržali ovu akciju. Akcija je nadišla snage Kluba, tako da su nam u pomoć stigle i snage SOS humanitarne organizacije iz Bihaća i Civilna zaštita Republike Hrvatske. Prikupljeno je, i kupljeno zahvaljujući građanima, raznih artikala za dva šlepera koji su se priključili konvoju Civilne zaštite, Caritasa i Crvenog križa te krenuli put Sirije u pratnji dr. Jamal Assada. Bilo je velikih problema oko dobivanja vize za Siriju te ulaskom konvoja u samu Sjevernu Siriju. Približna procjena vrijednosti robe u dva šlepera LC Kontese Nere iznosi 75.000,00 eura. Drugi dio donirane robe – približno pola šlepera u iznosu 1.100,00 eura stigla je u Siriju u utorak 13.06.2023.g. posredstvom SOS humanitarne organizacije iz Bihaća. Za 3.000,00 eura koji su doznačeni Humanitarnoj organizaciji  SOS Bihać, kupljeno je brašno.

Na posebnom računu LC Kontesa Nera prikupljala su se i financijska sredstva. Nakon pokrivenih troškova, ostalo je 8.000,00 eura. Navedena sredstva doznačena su Agenciji The Stabilization Support Unit, provjerenoj humanitarnoj organizaciji Sjeverne Sirije.

U prilogu nekoliko fotografija i Zahvala navedene Agencije upućene LC Kontesa Nera i svim ljudima koji su svojim velikim srcem pomogli stradalima u Siriji.

Srdačno s puno zahvale i ljubavi

LC Kontesa Nera

Nova ambicija i We serve