Zero waste kuharica

Slika korisnika Vesna Boinović-Grubić
Vesna Boinović-... 8 travnja, 2024 - 16:22

LC Lenuci u akciji na smanjenju galdi

U sklopu Lions akcija na smanjenju gladi, LC Lenuci je u petak 29. ožujka 2024. god. održao akciju "Hrana nije otpad". Cilj akcije je bio ukazati na činjenicu da hrana nije otpad, te kako racionalno postupati s ostacima hrane nakon Uskršnjih blagdana. Građanima smo na dvije lokacije u gradu Zagrebu podijelili 100 prigodnih kuharica - USKRŠNJA ZERO WASTE KUHARICA, autorice naše članice Sanje Kalamabura i letak - HRANA NIJE OTPAD, kojeg je prirpemila predsjednica LC Lenuci, Ana Lisak.

Ova akcija je jedna u nizu kojom i Povjerenstvo za Glad D-126 ukazuje na činjenicu da s hranom trebamo racionalnije postupati jer s bačenom hranom bacili smo i energiju koja je utrošena za njenu pripremu, negativno smo djelovalil na financije i ekologiju, te otvorili i etičko pitanje bacanja hrane u vremenu u kojem još uvijek u svijetu probleme s nedsotatkom hrane ima 9,8% ukupnog pučanstva.

Društveno odgovorno konzumirajmo.

We sesrve