Ženski LC Luce pomogao kupovini dijelova za kompjuter za slijepe

LionsHR Adminis... 20 siječnja, 2013 - 13:39

Slijepe i slabovidne osobe iz Šibenika dosad nisu imale priliku koristiti specijalizirano računalo za slijepe, nigdje u cijeloj županiji, a zahvaljujući Gradskoj knjižnici, ženskom Lions klubu Luce i Denisu Rudiću iz Sveučilišne knjižnice Zadar, ne samo da je računalo u knjižnici kompletno opremljeno, već će slijepi moći i proći poseban tečaj kako bi se naučili služiti njime.

Djelatnik Sveučilišne knjižnice Zadar Denis Rudić obučavat će slijepe i slabovidne osobe iz šibensko-kninske županije za rad na računalu, koje je, doduše, nabavljeno još 2006. godine, nakon što je knjižnica preselila iz Plavog nebodera. No, dosad je nedostajao dio opreme potrebne za potpuno funkcioniranje računala. Ženski Lions klub Luce iz Šibenika i Gradska knjižnica financirali su nabavku novog softvera.

Računalo za slijepe ima posebne čitače zaslona i displej na Brailleovom pismu. Samo zbog te dvije stvari košta i do 50 – 60 tisuća kuna više od 'običnog' računala

Luce će snositi i trošak obuke slijepih i slabovidnih, a sve s ciljem omogućavanja slijepim osobama da postanu korisnici knjižnice i da se uključe u društvo, doznajemo od Izidore Iljadica, predsjednice Luca.