Završen XX. Lions Grand prix – distriktualni projekt D – 126 u organizaciji LC Rijeka

LionsHR Adminis... 4 svibnja, 2014 - 23:27

Nakon izlučnih natjecanja održanih u Zagrebu pod budnim okom Rozine Marije Milčić, stručni ocjenjivački sud (Tonko Ninić-predsjednik, Žorž Draušnik, Zlatko Stahuljak, Zdenka Hesky, Svetlana Krajna, Đuro Tivica, Josip Nalis i Marko Mađarić) od ukupno prijavljenih četrdeset i tri glazbenika u riječku poluzavršnicu uputio 24 kandidata.

Riječkom izlučnom natjecanju pristupilo je devetnaest kandidata od kojih je ocjenjivački sud (Vladimir Babin, Igor Vlajnić, Olivera Mirković, Ramiro Palmić, Olga i Bojan Šober) petoro uvrstio u poluzavršnicu.

Talijani su održali natjecanje na Konzervatoriju G. Tartini i u Rijeku poslali svog kandidata Lucu Chiandotta, također prošlogodišnjeg finalistu. U Vinkovcima je prednatjecanje održano 15. travnja a predsjedavajući Darko Domaćinović je uputio u Rijeku na izlučna natjecanja 3 kandidata. Nažalost, Dalmacija nije imala svoje predstavnike. Kako nas je izvijestila Lion Sanja Erceg Vrekalo, zbog preklapanja termina sa državnim prvenstvom u Splitu nije bilo moguće pronaći adekvatan prostor.

U svakom slučaju, na jednom od najbrojnijih natjecanja u proteklih dvadeset godina na završni koncert plasiralo se sedamnaestoro finalista iz Hrvatske i Italije. U dupkom punoj Svečanoj dvorani Filodrammatike program su vodili Olga i Bojan Šober, pozdravili prisutne goste: Ivana Šarara, pročelnika Odjela za kulturu Grada Rijeke, viceguvernera i izaslanika guvernerice Nade Arbanas, Liona Daria Bognola 1.viceguvernera D-126, prvog viceguvernera D 108/TA2 Guida Repettija, PDG Jusufa Šehanovića kao i predstavnike i dužnosnike drugih klubova iz Lijepe naše.

Nakon što su svi imenovani pozdravili skup i čestitali LC Rijeka na ovakvom događaju koji izdaleka nadilazi okvire granice distrikta,bilo kvalitetom, sadržajem ili porukama, riječ su preuzeli mladi glazbenici. Gledatelji su u jednom dahu odslušali svih sedamnaest kandidata znajući da žiriju neće biti lako. Nagrade su dobili:

1. nagrada i Grand Prix LC Rijeka

ZVONIMIR KRPAN, violina Osijek

Najbolji interpret djela Hrvatskog autora

MEĐUNARODNI KVINTET MLADIH

2. nagrada

IGOR ŠAJATOVIĆ, kontrabas, Zagreb

3. nagrada (ex aequo)

KVARTET SAKSOFONA, Jastrebarsko

ROLAND GRLICE, klavir Zagreb

Nagrada publike

BUGA MARIJA ŠIMIĆ, sopran, Zagreb