Zajednička akcija vukovarskih gimnazijalaca i LC Vukovar

LionsHR Adminis... 20 prosinca, 2015 - 23:38

U subotu 19. prosinca 2015. godine održana je akcija sadnje 100 mladih sadnica ukrasnog šimšira ispred Gimnazije Vukovar i ulaza u Pastoralni centar sv. Bono i Dom sv. Franje u Vukovaru.

U akciji je sudjelovalo pedesetak vukovarskih  gimnazijalca, profesora i  djelatnika škole te članovi  Lions kluba Vukovar, koji su ujedno i donatori sadnica. Naime prije točno godinu dana učenici Gimnazije Vukovar sudjelovali su u velikom  projektu „Aleja Lionsa u Vukovaru“,  sadnji 258 sadnica  lipa na šetnici uz rijeku Vuku u Vukovaru, organiziranu od strane Lions kluba Vukovar i Districta 126 Hrvatska. Povodom proslave ove godišnjice vukovarski Lionsi donirali  su Gimnaziji  Vukovar mlade sadnice šimšira.

“ Ovo je nastavak već započete suradnje. Vrijednost ove donacije, radova i sadnica,  iznosi  nekoliko tisuća kuna, a nastavak sadnje i donaciju novih sadnica najavljujemo za proljeće iduće godine“  Moram naglasiti da su naši učenici i profesori vrlo aktivni u brojnim projektima i ovih dana nižemo uspjehe u raznim aktivnostima. Osvojili smo prvo mjesto za najbolji projekt u HT-ovom natječaju u kategoriji tehnologija i komunikacija i time dobili donaciju od 90.000 kn za opremanje škole računalima. Na drugom natječaju kojega je raspisala INA i Novi list, osvojili smo prvo mjesto za najbolji školski eko projekt i time si osigurali 3.500 kn za realizaciju projekta. Osim toga već nekoliko godina organiziramo humanitarni malonogometni turnir za socijalno ugrožene obitelji u našem gradu.„ – navodi ravnatelj Gimnazije Vukovar, Davor Šijanović. Također se zahvalio Lions klubu Vukovar na vrijednoj donaciji.

„Cilj ove akcije je pokazati učenicima da iako su mladi mogu puno toga učiniti kako bi sebi i svojim sugrađanima osigurali bolji i ljepši život u svom gradu Vukovaru. Ponosna sam na svoje učenike jer se uvijek rado odazovu na sve akcije koje organiziramo i time pokažu kako se uz malo truda i volje mogu napraviti velike stvari za svoju zajednicu.“ – kaže profesorica Kristina Kristek.

Fotto galeriju možete vidjeti ovdje