Zajednička akcija Osječkih Lionsa Šarana jaja bojama grada - LC Mursa, LC Kuna, LC Osijek

LionsHR Adminis... 9 travnja, 2015 - 22:39

Svake godine pred Uskrs grad Osijek organizira veliki, rascvjetani sajam „Šarana jaja bojama grada“, proljetni sajam različitih udruga i obiteljskih gospodarstava, pravi užitak prepun ljudi, djece, glazbe i dobre atmosfere. Glavni osječki trg, Trg Ante Starčevića, preplavi mnoštvo šarenih jaja, prigodnih ukrasa, cvijeća, mirisnih kolača i zamamne hrane. Dalmatinci bi rekli: “Pravi šušur, neponovljiva ljepota!“ Treba vidjeti što sve naši vrijedni ljudi mogu stvoriti.

Lions klub Mursa već tradicionalno svake godine sudjeluje na toj radosnoj svečanosti sa svojim malim prigodnim, u našoj radionici, izrađenim iznenađenjima. Ovaj puta pridružila su nam se još dva osječka kluba, LC Kuna i LC Osijek, dokazujući time da smo zajedno jači i veseliji, usprkos olujnom vjetru i zimskoj hladnoći. Naše košarice sa živom zelenom travom i  šarenim jajima brzo su doprle do srca ljudi koji su prepoznali ideju pomaganja ljudima u nevolji i jedna po jedna odlazile su na radost obitelji kojima je pomoć od prodaje namijenjena. Danijelu Ivanović, samohranu majku s troje djece obradovali smo uređenjem kupaonice, a Dalibora Ileša, samohranoga oca, također s troje djece, darivali smo ogrijevom, hranom i odjećom za djecu. Bio je to pravi Uskrs za obje obitelji. Radost i saznanje da nisu sami sa svojim teškoćama ohrabrili su ih i uvjerili: “ Uvijek postoji nada.“  Samo treba vjerovati, pomagati, raditi i  biti čovjek. Lionsi grada Osijeka žive svoj život duboko uključeni u lokalnu zajednicu i to je  naš putokaz gdje, kome i kako najbolje pomoći.

Uvjereni smo da će netko od djece koje smo nesebično darivali za blagdan Uskrsa, trajno uzgajati u svom srcu tu klicu pomaganja i dobrote, nastavljajući  naš put služenja bližnjima.

Osijek, 4.4.2015. godine                                                                                             N.A.