ZADRANI I OVE GODINE U AKCIJI «ZA LJEPŠI USKRS SVIMA»

LionsHR Adminis... 11 travnja, 2012 - 12:16

Zadrani su i ove godine organizirali akciju «Za ljepši Uskrs svima». Šestu su godinu za redom obradovali brojne svoje sugrađane paketima napunjenim hranom dobro došlom svakom blagdanskom stolu. Uz čokolade i slatkiše, u njima je bilo brašna, šećera, ulja, jaja, mlijeka, suhomesnatih proizvoda, pogača, sokova, ribljih konzervi i svježe ribe, čak krumpira i kupusa. Pakete su dobile 23 obitelji, a sveukupna vrijednost donacije procijenjena je na više od 12.000 kuna.U prostorijama zadarskog Caritasa koji, uz Gradski odjel za socijalnu skrb, pomaže u organizaciji te akcije, pakete su uručivale Nives Kozulić, Gordana Veršić i Davorka Mezić. Prva ga je dobila Jagoda Žugić, majka devetero djece koja s velikom radošću, ponajprije zbog lijepe geste Lionsa, kako je rekla, svake godine dolazi na taj preduskršnji susret. Sve darivane obitelji žive isključivo od socijalne pomoći. U njima je 83 djece, u dvjema po šestero, jednoj petero, u sedam po četvero…
O mnogima skrbi samo majka, brojni žive kao podstanari, među djecom je teško bolesnih ili s teškoćama u razvoju. Većina tih obitelji je stalno uključena u akciju zadarskog kluba, neke su se pojavile po prvi put, a svake ih je godine, na žalost, sve više.Akciju su ponovno pomogle tvrtke: Cromaris, INKO centar, Mardešić, PIK Vrbovec, Tvornica kruha, Vigens, Velpro i Vrana, a ove su im se godine pridružile: Maraska, Mardešić i ZKM Škabrnja. Sve su, bez oklijevanja, donirale svoje proizvode. Dio sredstva prikupljen je na, također, tradicionalnoj utakmici u malom nogometu. Ove godine protiv zadarskih Lionsa igrali su zadarski novinari. U njihovim su redovima bili:Drago Bajković, Mišel Kalajžić, Ante Kolanović, Vedran Sitnica, Ivo Morović, Roman Morović, Predrag Opačić i Frane Šarić te Ivica Nevešćanin i Branislav Grgurović. Lavovi na terenu bili su: Jurica Dević, Zdravko Jerak, Dominik Livaković, Zdravko Livaković, Božidar Kalmeta, Mladen Mavar, Mario Pešut i Željko Zubčić, a s klupe je vodio Nikša Milić. Pobijedili su novinari s 3:1 – počasni gol za Lionse dao je Jurica Dević. Poraženih na toj utakmici, međutim, nije bilo – svi su se borili za isti cilj, za ljepši Uskrs. A nakon utakmice to su i potvrdili zajedničkim odlaskom na piće.