Zadarski Lionsi za koncertnu dvoranu prikupili oko 110.000 kn

LionsHR Adminis... 3 rujna, 2016 - 09:06

Zaključen ovogodišnji Zadar classic open air - Zadarski Lionsi za koncertnu dvoranu prikupili oko 110.000 kn

U srijedu, 24. kolovoza završen je Zadar classic open air, festival što ga je Lions klub Zadar utemeljio prije četiri godine  u okviru svoje akcije „Trebamo i želimo koncertnu dvoranu u Kneževoj palači“. U pokretanju takve akcije krajem 2012. godine, u vrijeme kad se činilo da će se na uređenje palače čekati još jako dugo, vodila ih je želja za senzibiliziranjem zadarske javnosti oko potrebe obnove nekadašnje kultne gradske koncertne dvorane.  Zadarski Lionsi ne sumnjaju da su takve njihove aktivnosti u lokalnoj zajednici uvelike doprinijele početku obnove Kneževe palače iz čije bi koncertne dvorane već iduće godine ponovno trebala poteći glazba.

Ovogodišnjim, četvrtim festivalom Zadar classic open air tako je završen ciklus održavanja koncerata na Trgu Petra Zoranića, namijenjen prikupljanju dobrovoljnih sredstava za uređenje koncertne dvorane. Na festivalu su nastupili brojni, uglavnom mladi zadarski glazbenici kojima je to bila i dobra prilika, ili za dodatnu afirmaciju u svojoj sredini, ili za prvo javno predstavljanje svojim sugrađanima. Ovoga je ljeta održano 12, a tijekom četiri godine gotovo 50 koncerata. Od 2013. godine kad je festival utemeljen na njemu su, iz godine u godinu, nastupali: sopranistica Nela Šarić,  duo Dina & Mel i klarinetist Ivan Andrijević. Ovoga i prethodnih ljeta s jednim ili više koncerata na festivalu su sudjelovali i Zadarski kvartet klarineta, Zbor Zoranić, gitaristi Luka Stipanov i Ivan Antonio Šangulin te Melita Ivković i Ivan Vihar, zatim Trio Anime, Ansambl Ars Cantabile, Trio 3Ptih  Ante Jeličić trio i pijanisti Blanka Aždajić Medić, Tomislava Lojić i Vjekoslav Babić.  Od priloga posjetitelja tih koncerata ali i brojnih drugih događanja organiziranih u sklopu akcije „Trebamo i želimo koncertnu dvoranu u Kneževoj palači“, zadarski su Lionsi na račun otvoren za tu namjenu pospremili oko 110.000 kuna. Pred njima je sada lijep i težak posao – utvrditi u što će se sredstva točno utrošiti.

Fotografije: Žeminea Čotrić