Zadarski Lionsi u akciji Za ljepši Uskrs svima obradovali 21 potrebitu obitelj

LionsHR Adminis... 18 travnja, 2014 - 15:11

U svojoj tradicionalnoj akciji Za ljepši Uskrs svima, Zadarski su Lionsi  ove godine obradovali 21 potrebitu obitelj. U njima je 63 djece kojima će zahvaljujući pomoći što su  je dobili, veliki blagdan sigurno biti veseliji. U srijedu, 16. travnja Lionsi su im uručili pakete u kojima je bilo konzervirane i svježe ribe, šunki, jaja, brašna, šećera, ulja, pogača,  tjestenine, keksa, čokolada i bombona te sredstava za čišćenje. Vrijednost im u prosijeku iznosi 1.000 kuna.

Lista  obitelji dobivena je od gradskoga odjela za socijalnu skrb i na njoj su obitelji koje žive samo od socijalne pomoći. O djeci, nerijetko bolesnoj, u glavnini slučajeva skrbe samo majke i kako su rekle, paketi dobiveni u Uskršnjoj aukciji lionsa puno im znače. Mnoge od njih, na žalost, dolaze po njih svake godine.,

Uobičajeno, u tjednu prije uručivanja paketa lionsi su igrali  humanitarnu utakmicu u malom nogometu, ove godine  sa zadarskim liječnicima, uigranim timom od

kojega su izgubili. Nije im smetalo – nakon utakmice su se lijepo  družili i dali   novčane priloge  za akciju. U njoj su i  opet  sudjelovale neke zadarske tvrtke i svojim donacijama omogućile pripremanje uistinu bogatih paketa. Prigodom uručivanja tih paketa emocije se nisu skrivale, a veselje se vidjelo na svim  licima.