VISOKO PRIZNANJE PREDSJEDNIKA YAMADE PREDANO IVI BREŠANU

LionsHR Adminis... 6 prosinca, 2015 - 22:52

VISOKO PRIZNANJE PREDSJEDNIKA YAMADE PREDANO IVI BREŠANU

Članovi Lions kluba Šibenik Veljko Grčić, Dušan Šarac i Nikola Urukalo predali su jednom od osnivača LK Šibenik, profesoru i književniku Ivi Brešanu visoko priznaje koje mu je dodijelio Predsjednik LCI –ja dr. Jitsuhiro Yamada za petnaestogodišnje sudjelovanje u radu i aktivnostima šibenskog lions kluba.  Ivo Brešan zajedno s Vicom Vukovom osnovao je Lions klub Šibenik 16. travnja 1999. dok je potvrdna svečanost kluba održana 14. rujna 2001. Iako posljednjih godina nije bio aktivan u akcijama kluba,  profesor Brešan jedan je od najzaslužnijih što je šibenski lions klub uspio zažvjeti u hrvatskoj obitelji lions klubova i što je u proteklim godinama ostvario niz zapaženih humanitarnih manifestacija.  Uz Ivu Brešana visoko priznanje Predsjednika Yamade još su dobili Ivan Rude, Ante Granik, Nikica Širinić, Mate Zlatoper i Ivica Barišić. Njima je ovo priznanje osobno uručio DG Dražen Melčić u prigodi svoja dva posljednja boravka u Šibeniku. Profesor Brešan, na žalost, zbog bolesti nije mogao biti prisutan na svečanoj dodjeli ovih priznanja, pa su mu priznanje Predsjednika Yamade uručili članovi Lions kluba Šibenik u njegovom domu.

Nikola Urukalo