VISOKO PRIZNANJE 'MURSICAMA' PEČAT GRADA OSIJEKA LIONS CLUBU MURSA

LionsHR Adminis... 2 prosinca, 2013 - 21:26

U povodu obilježavanja Dana grada Osijeka, 2. prosinca, na svečanoj sjednici Gradskoga vijeća grada na Dravi dodijeljene su i tradicionalne nagrade grada. U nazočnosti visokih državnih dužnosnika na čelu s premijerom Zoranom Milanovićem, gradonačelnik Osijeka Ivica Vrkić uručio je visoka priznanja i nagrade zaslužnim građanima i organizacijama, ali i pojedincima koji su značajno pridonijeli razvoju i ugledu grada Osijeka u našoj domovini, pa i znatno izvan nje. Među laureatima ovogodišnjih nagrada našao se i Lions club Mursa, čije su članice nagrađene Pečatom grada Osijeka za osobit doprinos na području humanitarnih djelatnosti. Ovo visoko priznanje u ime osječkih 'Mursica' primila je predsjednica Kluba dr. Vesna Samardžić-Ilić. Valja ovom prilikom spomenuti da su u povodu Dana grada počasnim građanima proglašeni Jacques Paul Klein, bivši prijelazni upravitelj UN-a za istočnu Slavoniju, Baranju i zapadni Srijem za jedinstvene uspjehe u hrvatskoj misiji mira i reintegraciji ovoga područja nakon domovinskog rata, te dr. sc. Ivo Mažuran za jedinstven doprinos istraživanju povijesti Osijeka i Slavonije. Istodobno je Zlatnu plaketu "Grb Grada Osijeka“ za životno djelo dobio Ivica Fekete, dugogodišnji osječki gradonačelnik za jedinstven doprinos napretku i razvitku grada Osijeka, te unapređenju kulture življenja. Za članice Murse ovo je do sada zasigurno jedno od najznačajnijih priznanja. Dobile su ga upravo u svojoj 15. godišnjici postojanja i doista izvanrednih uspjeha u bezbrojnim dobrotvornim aktivnostima, koje su decidirano nabrojale prije nekih mjesec dana prigodom ponosnog obilježavanja njihova stvarno iznimnoga jubileja. O tome napokon svjedoči i veći broj udruga i institucija, koje su Lions club Mursu i nominirale za ovo visoko priznanje, ne samo kao zahvalnost za suradnju s njima, nego i za kontinuitet brige i pomoći potrebitima.