Velikom humanitarnom akcijom Lions Klub Split obilježio 25 godina postojanja

LionsHR Adminis... 15 travnja, 2016 - 23:16

Velikom humanitarnom akcijom Lions Klub Split obilježio 25 godina postojanja

Dugih 25. godina kontinuiranog humanitarnog rada, LC Split je 10. travnja 2016. obilježio na svečani način na velikoj sceni HNK Split.

Pjevušila je u nedjelju navečer publika Hrvatskog narodnog kazališta s vrhunskim umjetnicima uživajući u "Notama ljubavi za osmijeh djece",  humanitarnom koncertu održanim pod visokim pokroviteljstvom Predsjednice Kolinde Grabar Kitarović.

U skladu s geslom Lionsa koji potiče na služenje bližnjima, i obilježavanje obljetnice pratila je velika humanitarna akcija koje je koncert bio sastavnim dijelom. Akcija je ovoga puta bila namijenjena kupnji neophodne opreme za Klinički zavod za hematologiju, onkologiju i imunologiju i medicinsku genetiku Klinike za dječje bolesti KBC Split, točnije dijelova za mikroskop pomoću kojega se vrši analiza kromosoma, periferne krvi i koštane srži.

- Nabavkom dijelova za mikroskop, vrijednosti oko 115.000,00  kuna, omogućit će se brže izdavanje nalaza što je nužno za pravodobne reakcije u kritičnim situacijama. Veliki dio spomenutih nalaza potreban je za novorođenčad, djecu oboljelu od leukemije, limfoma, te za analizu plodne vode. Treba napomenuti da je ovaj laboratorij jedini takve vrste u ovom dijelu Hrvatske, od Dubrovnika do Rijeke, te je od iznimne važnosti. Ponosni smo što time možemo pomoći najvećoj vrijednosti našeg društva, našoj djeci. Svih ovih 25. godina predano smo služili zajednici, dosljedno ulagajući u opće dobro. Lionsi nisu slijepi za društvenu realnost, donirano svaki mjesec potrebite, radimo, trudimo se, lobiramo i motiviramo na načelima humanitarnog rada. U ovoj akciji pridružili su nam se i brojni dobrotvori, s donacijama od nekoliko desetaka kuna pa do nekoliko desetaka tisuća kuna. Svakoj se donaciji iskreno radujemo jer djelujući u zajednistvu i slozi, sve smo bliže uspjesnoj realizaciji ovog velikog humanitarnog projekta i plodu trajne vrijednosti koji podiže kvalitetu zdravstvene skrbi djece. - istaknuto je u emotivnom govoru predsjednik splitskog Lions cluba, dr. Robert Vulića

Veliku čast splitskim Lionsima ukazala je svojim visokim pokroviteljstvom Predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović i sudjelovanjem u proslavi njenog izaslanika g. Andre Krstulovića Opare.

- Svi znamo tko su Lionsi i koliko su se predano zauzimali za vrijednosti i probleme o kojima društvo u nastajanju nije moglo voditi računa. U moje osobno, ali i predsjedničino ime, od srca vam zahvaljujem na svemu što ste napravili za naše društvo i čestitam vam na ovoj važnoj obljetnici - kazao je nadahnuto g. Krstulović Opara.

Nakon uvodnih riječi večer je protekla u znaku poznatih arija, redom u izvrsnim interpretacijama prvaka opere HNK Split, prijatelja LC Split: Antonije Teskere, Terezije Kusanović, Nelli Manuilenko, Ivice Čikeša, Ratomira Kliškića, Marija Krnića, Stefana Kokoškova, Mirelle Meić, zbora "Splitski liječnici i pjevači" te KUDa Filip Dević.