Uspomene na 96. Međunarodnu Konvenciju Lionsa u Hamburgu

LionsHR Adminis... 16 srpnja, 2013 - 19:03

Dragi Lionsi, dragi Leići,

Iako je vrijeme odmora, sigurna sam da s vremena na vrijeme pogledate našu Web stranicu i pronađete zanimljivosti koje vas inspiriraju i daju ideje za nastavak ove naše zajedničke 2013./2014. Lions godine. Vratila sam se iz Hamburga sa željom što prije se javiti  i s vama podijeliti nezaboravne trenutke s Konvencije.

Moj let  avionom 1. srpnja, na dan ulaska R Hrvatske u Europsku uniju, bio je u znaku slavlja. Na aerodromu su svakom putniku dijelili licitarska srca. Djevojke i mladići, odjeveni u narodne nošnje pjevali su i plesali, radosni kako to samo mladost zna i može. Dolazak u Hamburg je također u znaku slavlja, ovaj puta tisuća i tisuća Lionsa iz cijeloga svijeta koji se slijevaju niz ulice, prepoznatljivi po svom znakovlju, radosti i otvorenosti. Hamburg je prekrasan, gostoljubivi grad s puno zelenila. Hvala svima koji su mi omogućili sudjelovaje na Konvenciji.

Nakon prospavane noći, već rano ujutro počinje nastava u mome „razredu“ od 28 učenica i učenika, uglavnom iz SAD-a, nekoliko iz Indije, jedan DG Elect iz Rusije i ja iz Hrvatske. Vinod Khanna, naš mentor i učitelj prenosio nam je cijeli tjedan znanja i vještine potrebne za dobro rukovođenje jednom tako velikom i snažnom organizacijom kao što su Lions Clubs International. Uz puno rasprave, humora, rješavanja zadaća, međusobnoga druženja i pomaganja, na kraju smo dobili zaslužene diplome.

Usporedo s edukacijom odigravale su se brojne aktivnosti Lionsa. Nezaboravni prijemi, slučajni susreti s Lions prijateljima iz različitih zemalja svijeta, upoznavanje novih prijatelja, sve to, jednostavno je moj dan činilo pre kratkim.

Dugo očekivani događaj, „Parada nacija“, počela je u subotu ujutro okupljanjem dvadesetak tisuća sudionika na glavnome trgu ispred gradske vijećnice. Bila sam samo ja iz Hrvatske u trenutku dolaska, opremljena zastavicama naše domovine, odjevena u crveno-bijele kockice.  Željno sam čekala dolazak Darka Angebrandta PDG-a sa suprugom Ivom koji su nakon boravka u Norveškoj odlučili sudjelovati na Paradi i Konvenciji.  Konačno smo svi na broju, na određenome mjestu u koloni nas troje; kasnije će nam se pridružiti Olgica i Bojan Šober, PDG-i i PID. Ima nas pet, bravo! Hvala im. Iako mali po broju, izazivali smo veliku pozornost uz klicanje:“ Croatia, Croatia, welcome to Europe!“ Dok smo kilometrima obilazili jezero Adler, posebno su bili dirljivi susreti s našim  ljudima, uposlenima u Njemačkoj. Godinama u emigraciji, ali s ljubavlju za domovinu..

Samo otvaranje i zatvaranje Knovencije je spektakl za pamćenje. Velika Arena O2 u Hamburgu je prepuna Lionsa. Preko 30000 ljudi željno iščekuje Barry Palmera, novoga međunarodnog Predsjednika, prvi puta iz daleke Australije. Ispred njega ide Aborigine, čujemo iz njegova instrumenta zvuke prapovijesti jedne gotovo izumrle civilizacije. Tim činom je Barry Palmer odao počast najstarijim ljudima na Zemlji koji su dolaskom bijelaca na taj kontinenent, često nazivan “Down Under“, nažalost gotovo istrebljeni. Za mene je taj trenutak bio osobito emotivan jer me podsjetio na dane provedene u toj dalekoj i čudesnoj zemlji.

„Follow your dream“

Slijedi svoj san, slobodno mogu reći veliki projekt novoga međunarodnog predsjednika, ostavio nas je bez daha dok nam je prenosio svoje misli:

Zamislite da Kolumbo nije maštao kako je svijet okrugli,

I Armstrong nije šetao po Mjesecu,

Da John i Paul nikada nisu napisali pjesmu „Yesterday“,

Da su svi oni pre rano odustali.

Da, svi oni su uvijek koristili prilike, tražeći odgovore koji su cijeli svijet podigli na višu razinu.“

Barry Palmer nas je motivirao i ohrabrio primjerima nesebičnoga služenja i pomoći ljudima u nevolji na način da učimo i slušamo naše srce dok nas vodi intuicija. Možda je to mala mudrost koju smo u trci s vremenom i svakodnevnim životom gotovo zaboravili.

Ono što je mene nakon Konvencije još više učvrstilo u namjeri da slijedim svoj san, ne samo  za ovu Lions godinu i moj mandat guvernerice , jest moj životni stav: “ I ona nije slušala one, koji kažu to se ne može učiniti.“

Dragi Lionsi, dragi Leići, mi možemo s našom snagom i ljubavlju za bližnjega pomaknuti granicu na višu razinu, služeći iskreno i predano u vrijeme što donosi nove izazove.

Osijek, 15. Srpnja 2013. godine

Vaša