Uspješno završen XIV. Lions cup Jedrima protiv droge Poreč 2012 g.

LionsHR Adminis... 6 lipnja, 2013 - 21:12
1.mjesto LC Marul i LC Dioklecijan

U Poreču pod visokim pokroviteljstvom Predsjednika Republike Hrvatske prof. dr. Ive Josipovića  01. i 02.06. održana je Regata XIV. Lions cup Jedrima protiv droge Poreč 2012 g. na kojem je učestvovalo 15 Lions klubova iz Hrvatske i tri Distrikta iz Italije,Slovenije i Makedonije čime je regata postala i internacionalna. U Poreču se okupilo 120 članova Lionsa - jedriličara iz 4 države.
Na regati je prvo mjesto osvojila ekipa LC Marul i LC Dioklecijan iz Splita,drugo mjesto je osvojila ekipa LC salone iz Solina , a treće LC split iz Splita. Uz takmičarski regata je imala i humanitarni karakter. Prikupljana su sredstva za financiranje projekata u prevenciji protiv konzumiranja droge koja će biti dodijeljena za rad 4 udruge u 4 Lions regije Hrvatske.
Uz sve uspješno obavljene zadaće naši domaćini Distrikt 126 hrvatska i LC Poreč je organizirao niz popratnih događanja. Tako je održano bratimljenje 3 Distrikta Italije,Slovenije i Hrvatske sa potvrđivanjem bratimljenja Slovenije i Hrvatske. U povodu tog događaja Guverneri su zasadili i tri drveta prijateljstva u OŠ Poreč. U toku regate bilo je  puno ugodnog druženja na kojima su sklopljena nova prijateljstava među Lionsima u zajedničkoj humanitarnoj misiji u kojoj je prikupljeno oko 60.000 kn za 4 Udruge za borbu protiv droge. Ponovilo se na sljedećoj regati.

• Pobjednici 1,2,3
  • akreditacije
  • Na prijemu dobri duh tajnica LC Poreča Mirjana Bjelica
  • priprema brodova da lijepo izgledaju
  • ovako je to izgledalo na Porečkoj Rivi
  • da sve bude regularno brinu se suci
  • imali smo i regatni brod SV.Mauro
  • i čamac sa fotoreporterima
  • startalo se
  • lijepo za vidjeti u zaljevu Peškere u Poreču
  • imali smo i dva ozljeđena,srećom ne teško
  • dio atmosfere sa Porečke rive,slovenska ekipa na čelu sa Guvernerom Dorijanom
  • bile su nas pune novine
  • ekipa Leića sa dva iskusna skipera postigla odličan rezultat
  • ekipa talijanskog distrikta bila je dio internacionalnog miljea regate
  • kao i ekipa makedonskog distrikta
  • na kraju rezultati
  • dali su oni najvažniji?
  • tu je i zagorska mornarica
  • bilo je svečano na otvaranju sve ekipe na okupu