Uspješno organizirano svečano proglašenje pobjednika Poster mira 21-22 putem Zoom-a

Slika korisnika Zlatko Janković-Miloš
Zlatko Janković... 22 studenog, 2021 - 08:13

U subotu 20.11.2021. godine s početkom u 1800 sati na zoom-u je održano svečano proglašenje pobjednika Međunarodnog natjecanja „Poster mira“ u Distriktu 126.

Program je započeo glazbnom točkom pjesmom Josip Kaplan “Mjesec” koju je otpjevala Marijana Matijević prof. pjevanja učiteljica glazbene kulture i voditeljica više dječjiih zborova. Predsjednica Povjerenstva Dajana Gašo-Sokač pozdravila je potom Guvernera Jozu Berečića i Past Guvernericu Nadu Arbanas, sve prisutne, a osobito djecu i njihove profesore koji su bili na zoom-u. Slijedio je kratki osvrt  o međunardonom natjecanju „Poster mira“, temama ranijih natjecanja i motu ovogodišnjeg natjecanja „Svi smo povezani“. Potom se prisutnima obratila Mirjana Pajić predsjednica LC Mursa, kluba koji već dugi niz godina organizira „Poster mira“ Potom su se okupljenima obratile Irella Bogut Predsjedavajuću regije Istok, a ujedno i članica Povjerenstva Postera mira te past Guvernerica Nada Arbanas. Pozdravne riječi svim prisutnima uputio je Guverner Jozo Berečić. Predsjednica Povjerenstva Postera mira Dajana Gašo-Sokač potom je izvjestila o pristiglim radovima, ukupno 134 rada iz 22. osnovne škole iz svih dijelova Hrvatske. Pročitana su imena škola koje su sudjelovale u natjecanju:

1. Osnovna škola Viktorovac, Sisak
  2. Osnovna škola Ivane Brlić Mažuranić, Obrovac Sinjski
  3. Osnovna škola Dvor, Dvor
  4. Osnovna škola Matije Petra Katančića, Valpovo.
  5. Osnovna škola Vladimira Nazora, Đakovo
  6. Centar za odgoj i obrazovanje Vinko Bek, Zagreb
  7.  Prva osnovna škola Petrinja, Petrinja
  8. Osnovna škola Ivana Kukuljevića, Belišće
  9. Osnovna škola „Srdoči“, Rijeka
  10. Osnovna škola Cvijetno, Briješće
  11. Centar za odgoj i obrazovanje Ivan Štark
  12. Osnovna škola Petrijevci, Petrijevci
  13. Osnovna škola Bilje
  14. Osnovna škola Kneževi Vinogradi
  15. Osnovna škola Josipa Antuna Ćolnića, Đakovo
  16. Osnovna škola Sikirevci
  17. Osnovna škola Budrovci, Budrovci
  18. Osnovna škola Ivana Zajca, Rijeka
  19. Osnovna škola Glina
  20. Osnovna škola Ivana Mažuranića-Obrovac Sinjski
  21. Osnovna škola Marije i Line, Umag
  22. Osnovna škola Vijenac, Osijek

kao LC klubova koji su sponzorirali ovogodišnji natječaj:

• Đakovo LC Buga
  • Đakovo LC Đakovo
  • Rijeka LC Korzo
  • Zagreb LC Meridijan
  • Osijek LC Mursa
  • Solin LC Salona
  • Valpovo-Belišće LC Valpovo-Belišće
  • Zagreb LC Zrinjevac

Nakon toga uslijedilo je proglašenje pobjednika uz čestitike nagrađenim učenicima i njihovim mentorima koji su bili prisutni na zoom-u.

Ispred LC Vukovar uključila se Mirjana Semenić Rutko, članica Povjerenstva za Poster mira. Past Guverner Šime Nevidal obratio se svima pismom koje je Predsjednica Povjerenstva pročitala u cijelosti.

Nakon toga pušten je snimak koji je poslan iz Centra za odgoji obrazovanje Ivan Štark Osijek u kojem djevojčica Mija Amanović (9 god.) pokazuje svoj rad, a koji je izvan konkurencije nagrađen od strane LC Mursa prigodnim darom.

Potom su prisutni na virtualnoj izložbi pogledali sve radove, 134 rada koji su prikazani u ppt prezentaciji.

Za kraj Guverner Jozo Berečić uputio je pozdavne riječi nakon kojih je slijedila pjesma Grigor Vitez, Josip Skender „Dohvati mi tata mjesec“ koju je otpjevala Marijana Matijević.

Predsjednica Povjerenstva zahvalila je svima prigodnim riječima uz nadu da se sljedeće godine svi skupa vide uživo na još jednoj uspješnoj završnici natječaja „Poster mira“.