Uskršnji sajam i akcija Povjerenstva za razminiranje D-126 „Manje oružja - manje tragedija“ u Osijeku

LionsHR Adminis... 21 travnja, 2014 - 10:15

Trgovačko ugostiteljski obrt „Dupin“ iz Osijeka, s Vijećem gradske četvrti „Jug 2“ Osijek, organizirao je i proveo „Uskršnji sajam“ u istoimenoj gradskoj četvrti, u trajanju od 17.  - 19. 04. 2014.g.

Policijska uprava Osječko-baranjska u suradnji sa Ravnateljstvom policije MUP-a RH, te Hrvatski centar za razminiranje, podružnica Istok, u sklopu sajma organizirali su i proveli akciju "Manje oružja - manje tragedija".

Akciji se tijekom 2 dana, pridružilo i Povjerenstvo za razminiranje u udruzi Lions klubova Hrvatske (u suradnji s Lions klubom Beli Manastir.) Ista se u Republici Hrvatskoj provodi od 2007. godine, a njezini ciljevi su upoznavanje javnosti s opasnostima od mina, minsko - eksplozivnih sredstava i oružja koja se nalaze u njihovom okruženju te poticanje građana na dobrovoljnu predaju i vraćanje oružja kojeg posjeduju.

HCR i povjerenstvo za razminiranje su zajedno s članovima Lions kluba Beli Manastir uredili štand i podijelili djeci i odraslima edukativne materijale - crteže na temu mina s upozorbama o ponašanju, fotografije minskoeksplozivnih sredstava s porukama za djecu, fotografije oznaka minske opasnosti s porukama, letke „Ciljevi i Etički kodeks Lionsa“ s umetnutim podletkom „Čuvajte se mina i eksplozivnih ostataka iz rata“.

Pod motom „Mi služimo“ Lionsi su se rado priključili ovoj humanitarnoj akciji, preventivnog djelovanja šireći svijest o minama oko grada Osijeka, upoznavajući djecu i građane o opasnostima od njih.

Policijski službenici davali su potrebne informacije o načinu predaje vatrenog oružja, streljiva i minsko - eksplozivnih sredstava, ali i opasnostima držanja opasnih ubojnih sredstava u domovima.

Na sajmu su se mnoga obiteljska poljoprivredna gospodarstva i obrtnici predstavili svojim proizvodima i uslugama.

Predsjednik povjerenstva za razminiranje D - 126

Dubravko Krušarovski