Uključimo se u ovogodišnji Poster mira

LionsHR Adminis... 19 rujna, 2014 - 19:27

SVIM PREDSJEDNICIMA I TAJNICIMA KLUBOVA

D - 126 HRVATSKA

Predmet: POSTER MIRA 2014.-2015. Pod motom “Mir, ljubav i razumijevanje”

Lions International Peace Poster Contest 2014-2015 “Peace, Love and Understanding

Dragi lions prijatelji,

lijepo vas molim da angažirate osnovne škole u svojoj sredini osobnim kontaktima i instrukcijama, a za sudjelovanje na natječaju za Poster mira 2014.-2015.

Natjecati se mogu učenici uzrasta 11, 12 i 13 godina.

Osnovne propozicije: Radovi trebaju imati dimenzije ne manje od 33 do 50 cm, niti veće od 50 do 60 cm. Dozvoljene su različite tehnike slikanja i crtanja izuzev uporabe ulja i akrila. Nisu predviđene

fotografije, kao ni računalne animacije. Poželjno je slikati i crtati u olovci, kreonu, ugljenu, pastelu, drvenim bojicama, flomasterima i slično.

Nije dopušteno pisati po slici, dakle bez riječi i slova u kompoziciji slike.

Površina radova mora biti zaštićena lakom za kosu da se spriječi osipanje praha - runjenje. Pobjednički radovi (3 po svakoj školi) moraju biti zarolani i to 6 cm u promjeru.

Na poleđini radova obvezatno je napisati: ime i prezime učenika, starost, razred i ime škole i adresu, ime nastavnika likovnog odgoja,  navesti tehniku slikanja ili crtanja, dimenzije radova, te ime i prezime ravnatelja škole ili institucije i ime Lions Cluba - sponzora.

Rok za dostavu učeničkih radova je najkasnije do 1. studenoga 2014. godine. Radovi koji ne stignu do toga roka neće se moći uvrstiti u konkurenciju. Distriktualna komisija izabrat će i nagraditi ukupno četiri rada, od kojih će jedan biti poslan u LC International USA. Od ukupno 24 finalista izabrat će se pobjednik koji će biti nagrađen s 2.500 $ u nacionalnoj valuti i diplomom, a ostali će biti nagrađeni s 500$ I diplomom. Pobjednik će moći prisustvovati danu Lionsa u Ujedinjenim narodima u New Yorku. Nakon izbora svi će radovi biti izlagani na dječjim izložbama diljem Amerike.

Radove molim slati na adresu:

izv. prof. dr. sc. IrellaBogut

Učiteljski fakultet u Osijeku