U Zadru je održana sjednica regije JUG Lions D -126

LionsHR Adminis... 16 veljače, 2016 - 15:20

U Zadru je održana sjednica regije JUG Lions D -126

U Zadru je u subotu 13. veljače 2016. održana Sjednica regije jug Lions D-126 Hrvatska. Sjednici su prisustvovali guverner Dražen Melčić i past guverner Branko Dragičević, kao i predsjednici zona, predsjednici i članovi klubova regije Jug. Predsjednici zona i predsjednici klubova podnijeli su detaljne izvještaje o aktivnostima u svojim klubovima, o stanju članstva, problemima i planovima. Ohrabrujuće je da svi klubovi planiraju primanje novih članova, te se očekuje da bi u ovoj godini na razini Regije Jug moglo biti primljeno oko 20 novih članova. Razmijenjena su iskustva korištenja anketa za potencijalne članove, kao i anonimnih anketa za postojeće članove. Provela se i rasprava o poteškoćama koje je donio novi Zakon o humanitarnom radu. Guverner je LC Zadar i LC Split uručio nagradne zastavice koje je LCI dodijelio ovim klubovima za ostvarene po dvije aktivnosti prijavljene u okviru „Centennial Service Challenge - SCS“ projekta u Lions godini 2014/2015. Raspravljalo se o mogućnosti organizacije na razini Distrikta putovanja na Konvenciju i proslavu u Chicago 2017. godine. LC Split prezentirao je plan proslave 25. godišnjice LC Split 10. travnja 2016. i pozvao sve klubove da doprinesu obilježavanju godišnjice koja je ujedno i humanitarna akcija. Također se raspravljalo o mogućnosti zajedničke organizacije putovanja na sjednicu Kabineta u Osijek.

Najvažniji zaključci su slijedeći:

1.               Nastaviti aktivnosti vezano za oporavak LC Trogir

2.               Nastaviti aktivnosti primanja novih članova koristeći ankete

3.               Primijeniti anonimne ankete za sadašnje članove

4.               Pokrenuti postupak izmjena Zakona o humanitarnom radu

5.               Prijavljivati aktivnosti prema SCS

6.               Prezentirati svim klubovima mogućnost organizacije odlaska na Konvenciju u Chicago 2017. na razini Distrikta

7.               Pokušati organizirati slijedeći sjednicu Regije Jug na Hvaru 09. travnja 2016.

8.               Pokušati organizirati zajednički odlazak Regije Jug na sjednicu Kabineta u Osijek

Nakon sastanka nastavili smo druženje za ručkom, tako da smo još jednom potvrdili Guvernerov slogan „Služenje i druženje“!

RC Vlasta Franičević