U Vukovaru održana sjednica Regije Istok

LionsHR Adminis... 30 travnja, 2014 - 21:05

Dana 29.04.2014.godine u prostorijama Hotela «Lav» u Vukovaru, održana je 4. sjednica Regije Istok. Sjednici je bilo prisutno 22 dužnosnika. Nakon što su prisutni usvojili prijedlog radnog predsjedništva u sastavu Dalia Bošnjak predsjednica Regije Istok, Damir Šterijev Predsjednik Zone VI Regije Istok, Vinko Mijok Predsjednik LC Vukovar i Robert Sedak tajnik LC Popovača, usvojen je i predloženi  dnevni red, ali sa malim izmjenama.

Budući je sjednica održana u Vukovaru, prisutni dužnosnici prihvatili su prijedlog da radni dio sjednice uklopimo u 75 minuta, da bi nam jednako ili malo više vremena ostalo za večeru i upoznavanje sa predstavnicima Vukovara. Držali smo da je bolje podijeliti vrijeme, kako bi dužnosnici LC Vukovar lakše ostvarili kontakte, dobili podršku za svoj rad, upoznali se sa dužnosnicima iz cijele regije, a obzirom na njihovu iskazanu spremnost, energiju i volju za aktivno sudjelovanje u lionsima.

U uvodnom govoru RC Dalia Bošnjak pitala je prisutne da li su održali skupštine, te napomenula da je za one koji to nisu još održali, bitno je da se skupštine održe na vrijeme, a potom klubovi obavijeste tajnika, LCI o promjeni rukovodstva, kao i to da o promjenama rukovodstva obavijeste i nadležni ured državne uprave prije 01.07.2014.godine, popunjavajući propisani obrazac i prilažući Zapisnik sa izborne skupštine.

Po posebnoj dužnosti i časti u ime Guvernerice Nade Arbanas, RC Dalia Bošnjak izvijestila je prisutne o događanju u Distriktu u razdoblju od protekle sjednice Regije, pa do 29.04.2014.godine, pohvale dužnosnicima cijele regije za aktivnosti kojih je bilo jako puno u ovom razdoblju. Osobito je izrazila žalost što nije osobno mogla sudjelovati na ovoj sjednici, zbog činjenice da smo uspjeli probuditi «Vukovarce» i spasiti lions klub u našoj regiji.

Nakon podnesenih izvješća ZC, Predsjednika klubova, RC Dalia Bošnjak uručila je prestižno priznanje LCI za godinu 2012-2013 godinu, predsjedniku LC Našice Hrvoju Šimić, za klub LC Našice i njega kao predsjednika u navedenoj lions godini.

RC je istakla, koliko je bitno zajedništvo i povezanost klubova,zona , regija i cijelog Distrikta, ističući akcije koju su primjer zajedništva.Misleći pri tome na LC Popovaču koja je bila nosilac akcije u kojoj je prikupljeno više od 50.000,00 kuna za poplavljeno područje Letovanića. U toj akciji su sudjelovalo dosta klubova u Distriktu kao LCIF dodjelom 5000 $ iz sredstava za hitne slučajeve. Isto tako za istaći je i  tamburaški koncert Zone V na kojem su prikupili preko 25.000,00 kuna za kupovinu mamografa za OŽB Našice. Zona VI je već prije u praksi pokazala kako radi zajedništvo, je se klubovi tih zona svesrdno pomažu u dosta akcija, te zajedno podržavaju druge klubove u akcijama.

GLT Mladen Kajganić je pohvalio lions klubove iz Slavonskog Broda, koji su se ponovno stabilizirali i vrijedno rade.

RC se na kraju zahvalila svim dužnosnicima na vrijednom radu, podršci koju su joj pružili. Zamolila je prisutne, da joj se pridruže u osnaživanju LC Vukovar, na način da podržavaju njihove akcije, da osmisle zajedničke akcije sa LC Vukovar i pozivaju LC Vukovar na svoje akcije, a i na druge načine. Određeni prisutni su dobili i radne zadatke, po tom pitanju.

Mislim da smo uspjeli pokazati Vukovarcima, kako izgleda snaga i zajedništvo lionsa, a što nam je i bio cilj odlučujući održati sjednicu regije u Vukovaru. Pokazali smo na djelu slogan «Naša snaga za sretniji svijet»

Predsjednica Regije Istok Dalia Bošnjak