U povodu Dana bijelog štapa Guverner D-126 zajedno sa Dubrovačkim Lionsima posjetio Udrugu slijepih Dubrovnika

LionsHR Adminis... 17 listopada, 2014 - 19:37

U povodu Dana bijelog štapa Guverner D-126 Dario Bognolo,PDG Matko Vetma i tajnik kabineta Zlatko Janković – Miloš zajedno sa članovima LC Libertas i LC Sveti Vlaho posjetili su Udrugu slijepih Dubrovnika gdje su se okupili članovi udruge i izložili probleme sa kojima se susreću slijepe i slabovidne osobe. Uz veliku zahvalnost Lionsima za sve što čine za slijepe i slabovidne izložili su nekoliko pitanja na kojima im Lionsi mogu pomoći u rješavanju što su Lionsi svesrdno prihvatili.

Nakon tog susreta Lionsi su se susreli sa gradonačelnikom Dubrovnika  Androm Vlahušićem koji je i član LC Sveti Vlaho koji je obećao pomoći u rješavanju problema slijepih i slabovidnih te prihvatio inicijativu da se u Dubrovniku sljedeće godine  obilježi 25 god osnutka LC Sveti Vlaho , a time i 25 obljetnica osnivanja lions pokreta u Hrvatskoj.

Uz dobro ozračje kod gradonačelnika prihvaćeno je nekoliko vrlo korisnih inicijativa Lionsa.