U Izoli osnovan ODBOR LIONS KLUBOVA SJEVERNOG JADRANA

LionsHR Adminis... 4 veljače, 2017 - 11:10

U Izoli osnovan ODBOR LIONS KLUBOVA SJEVERNOG JADRANA

Jučer 03.02.2017 g. je u Izoli u restoranu Kamin uz prisustvovanje Guvernera D-129 Slovenija Gregora Pajića osnovan ODBOR LIONS KLUBOVA SJEVERNOG JADRANA, a kojeg sačinjavaju Lions klubovi iz Slovenije V. Zona 1. regije Lions district 129 Slovenija, iz Italije zona A, I regija, Lions district 108 TA2 Italija i iz Hrvatske Zona 2, regija Zapad, Lions distrikt 126 Hrvatska. Odbor će djelovati u skladu sa zadaćom i ciljevima Lions Clubs International.

U lipnju 2012. Guverneri Lions districta i to District 129 Slovenija, Distrikt 108 TA 2 Italija i Distrikt 126 Hrvatska potpisali su dokument o bratimljenju i pristupnu izjavu kojom podržavaju buduću suradnju.

Članovi i osnivači Odbora Lions klubova sjevernog Jadrana su sljedeći klubovi:

Sa slovenske strane LC Koper Capodistria Kopar, LC Postojna Proteus, LC Sežana, LC Ankaran Istra, LC Koper Obala, LC Zarja, LC Izola Isola V Zona, 1. regija Lions district 129:

Sa talijanske strane LC Trieste Miramare, LC Trieste Alto Adriatico, LC Trieste Europa, LC Duino Aurisina iz Zone A, 1. regija Lions district 108 TA 2 Multidistrict ITALY

Sa hrvatske strane LC Novigrad, LC Poreč, LC Pula iz regije zapad, 2. zona, Lions district 126 Hrvatska.

Na susretu svih klubova potpisana je povelja o suradnji koju su potpisali predstavnici svih klubova i supotpisali Guverner Slovenije Gregor Pajić te Boris Jugovac RC Regije zapad ispred Guvernera D-126 Hrvatska i 1.viceguverner Distrikta 108 TA 2 Italija.

Aktivnosti Odbora Lions klubova sjevernog Jadrana odnose se naročito na organizaciju i provedbu jednog ili više društvenih događaja godišnje, koji bi se trebali organizirati u tri zemlje, s naglaskom na suradnju u humanitarne  svrhe i širenje prijateljstva među narodima susjednih zemalja, te širenje međunarodne poruke mira i povezanosti, što podupiru Lions klubovi tih tri područja sjevernog Jadrana.