Tribina “Djeca u minskom okruženju” u Vinkovcima

LionsHR Adminis... 16 ožujka, 2014 - 15:43

U srijedu, 12. ožujka 2014. godine u OŠ Bartola Kašića, u Vinkovcima održana je Tribina „Djeca u minskom okruženju'', koju je organiziralo Povjerenstvo za razminiranje u Udruzi Lions klubova Distrikt  - 126 Hrvatska.

Akciju su podržali i učestvovali u njoj Hrvatski crveni križ - gradsko društvo Vinkovci - Branko Tomić, Lions klub Beli Manastir, MUP RH PU Vukovarsko - srijemska odsjek protueksplozijske zaštite - Mirko Mađarević i Josip Colarić te Hrvatski centar za razminiranje podružnica Istok.

Tribini je prisustvovalo oko 60 učenika šestih razreda osnovne škole. Djeci su podijeljeni letci “Čuvajte se mina i eksplozivnih ostataka iz rata”, kao i osiguran slikovni materijal (razglednice gradova) od strane Hrvatskog centra za razminiranje.

Ispred OŠ Bartola Kašića nazočni su bili učitelji na čelu s ravnateljicom Adrijanom Cvrković - Lasić, knjižničarkom Vlastom Pavlović i pedagogom Đurđicom Resli. Tribini je ispred Fonda za razminiranje Vukovarsko srijemske županije nazočio Zlatko Pavlović, županijski koordinator za razminiranje.

Program se sastojao u predavanju o opasnostima od mina djelatnika PU VS odsjeka protueksplozijske zaštite, predstavnika crvenog križa i predstavnika HCR-a - predstojnika podružnice Istok Dubravka Krušarovskog. Isto tako djeci su prikazani edukativni crtani filmovi na temu mina.

Za školsku knjižnicu je Krušarovski ostavio 100 kom - letaka "Čuvajte se mina", koji će biti uloženi u knjige koje se izdaju učenicima za čitanje. Ostavljeno je i nekoliko primjeraka edukacijskih skrivalica - učilica  o opasnostima od mina "Ugroženi svijet" - s petojezičnim rječnikom ugroženih biljnih i životinjskih vrsta u Republici Hrvatskoj te DVD “Bembo i prijatelji protiv mina”.

Predsjednik povjerenstva

mr. sc. Dubravko Krušarovski, dipl.ing. građ.