Treći dan druženja povodom 1. sjednice kabineta u Dubrovniku, 25.10.2015 - izlet u dolinu ušća Neretve

LionsHR Adminis... 4 studenog, 2015 - 08:26

Trećeg dana druženja u i oko Dubrovnika, u nedjelju 25.10.2015., baš na pravi rođendan LC Sv. Vlahe, naši vrijedni domaćini organizirali su nam lijep izletu u dolinu Neretve.

Prvo smo po dolasku u Metković usput zastali u Hotel Restaurant Villa Neretva.  gdje su nas na terasi okupanoj suncem dočekali članovi LC Metković i LC Ploče, i ponudili nam za prvu okrjepu tople fritule, kolače i razne domaće rakije.

Nakon pozdrava, upoznavanja i kratke stanke zajedno smo istim autobusom prvo krenuli u novo uređeni arheološki muzej Narona koji se nalazi u obližnjem mjestu Vid. Dočekao nas je ravnatelj muzeja, mr.sc. Toni Glučina, i osobno, na savršenom engleskom jeziku, vodio kroz taj fascinantni muzej.

Nakon arheološkog, odvezli smo se u, također novo uređen, ornitološki muzej u samom centru Metkovića. Teško je opisati riječima tu kombinaciju raznolikosti eksponata i interaktivnih touch-screen displeja koji su nas prebacili u prirodni okoliš. Na kraju smo prošli i kroz prostoriju koja je posvećena ekološkom osvješćivanju i edukaciji.
Međunarodni predsjednik Dr. Jitsuhiro Yamada i Guverner našeg Distrikta Dražen Melčić su u prostorijama muzeja imali priliku dati i kratak intervju lokalnom portalu Metković News.

Nakon obilaska muzeja zajedno smo se vratili u Villu Metković na zajednički ručak.

Nakon ručka su IP Dr. Jitsuhiro Yamada, DG Dražen Melčić i DG Dr. Alessandro Mastrorilli (Distrikt 108 Ab, Italija) svečano primili tri nova člana u Lionse, dva u LC Naronu i jednoga u LC Trani Ordinamenta Maris (Italija) – nije loše za njihov početak!

Prilikom Druženja smo pored rođendana LC Sv. Vlaho proslavili i rođendan njegove članice Dolores Aleksić.

Nakon svega, novi član LC Narona Metković Pavo Jerković, inače i vlasnik Hotel Restaurant Villa Neretva.  , sve nas je počastio i veselom plovidbom rukavcima Neretve.