Svečanost povodom 20 godina djelovanja Lions kluba Hvar

LionsHR Adminis... 21 rujna, 2020 - 23:21

Svečanost povodom 20 godina djelovanja Lions kluba Hvar

Proslava 20 godišnjice postojanja lions kluba Hvar obilježena  je   u najstarijem Građanskom  kazalištu u Evropi. Kazalište je oduvijek bilo centar kulturnog i društvenog okupljanja  Grada , u kojem su se uz prisustvo  Guvernerice Vinke Mitrović  sastali  lionsi  Splita, Zagreba, Šibenika, Solina  kako bi zajednički obilježili proslavu 20 godina od osnivanja Lions kluba Hvar, jedinog kluba koji u Distriktu 126 djeluje na otoku. Na svečanoj sjednici uz pridržavanja sigurnosnih mjera,  uvodni govor o povijesti i radu kluba podnio je predsjednik  STANKO ŠTAMBUK,  prisjetivši se na osnivača kluba dr. Borbena Uglešića iz lions kluba Split, te prvog predsjednika kluba  Nikole  Zaninovića  kojemu je kao  charter memberu  i ostalim  osnivačima članovima kluba uručeno priznanje za dosadašnji rad i održavanje članstva u zajednici od strane LCI i Guvernerice Distrikta 126. Iz izviješća predsjednika kluba doznali smo da je klub u svojem dugogodišnjem radu  proveo niz akcija  koja sredstva su  donirana za  potrebite, održavani su  koncerti te je  nabavljen  kombi   koji je  još uvijek  u funkciji za potrebe  invalide i štićenike  Staračkog doma. Pripomoglo se u kupnji  nekoliko medicinskih aparata za  Dom zdravlja u suradnji sa  otočkim Rotarijancima. Od 2014. godine započelo se održavanjem  „Šparogijada“ u koju akciju  su uključeni najbolji kuhari iz Hvaru i Starog Grada. Od svježe ubranih šparoga s polja  člana kluba Damira Carića spremaju  se vrhunska jela, a događaj se održava svake godine  sredinom travnja  u hvarskoj Loggi ili Arsenalu  u Hvaru., te  na Tvrdalju u Starom Gradu. Klub je prepoznatljiv i po organizaciji  humanitarne akcije „Aronijada“ koja se organizirala zadnje tri godine. “  Pomažemo kada god možemo i kod „gorućih“ neprilika na otoku, najčešće zdravstvenih, te smo u siječnju ove godine  novčano pomogli  mladu  osobu  koja je nažalost kasnije preminula“ istakao je u svom govoru predsjednik kluba. Sjednica je nastavljena  u obraćanju Guvernerice koja je pohvalila klub, poželjela  još uspješnih akcija,  da se brojčano pomlade u članstvu, te obećala edukaciju kako bi postojeći i budući novi članovi bili što više upoznati sa radom lions kluba u današnjim uvjetima. Gosti predstavnici lions klubova održali su svečane pozdravne govore uz uručenje prigodnih  poklona,  te uz zajedničko druženje  na terasi  Gradskog kazališta još dugo  do kasnih sati nastavilo se sa neslužbenim dijelom proslave. Bilo je ugodno i svečano na proslavi obilježavanja 20 godina kluba, a Guvernerica je poželjela klubu još veću prepoznatljivost u Distriktu  jer njihov dosadašnji rad to zaslužuje.