Svečano uručenje uređaja Play Attention osnovnim školama od strane Lions kluba Novigrad

Slika korisnika Sonja Jelača
Sonja Jelača 19 listopada, 2023 - 11:01

Lions klub Novigrad svečano je uručio Play Attention uređaje, 13.10.2023. godine i to Talijanskoj osnovnoj školi Galileo Galilei iz Umaga i Talijanskoj osnovnoj školi Edmondo De Amicis iz Buja.

Dodjela se odvila u Pučkom otvorenom učilištu u Bujama, u prisutnosti gradonačelnika grada Buje Fabrizia Visintin, zamjenice gradonačelnika grada Umaga Floriane Bassanese Radin, ujedno i predsjednice Zajednice talijana Umag, potpredsjednice Gradskog vijeća grada Umaga Antonelle Degrassi, ujedno i tajnice Zajednice talijana Umag, predsjednice Zajednice talijana Buje Lene Korenika, ravnatelja navedenih škola Katie Šterle i Ardena Sirotića, Marka Fereka predstavnika NEURO TECH j.d.o. iz Zagreba, koji je isporučio navedene uređaje, članova Lions kluba Novigrad i predstavnika medija.

Uz uobičajene klupske akcije, na prijedlog članice kluba Davorke Parmač, još smo prethodne Lions godine odlučili nabaviti Play Attention uređaj za osnovne škole. Zahvaljujući dobroti naših dosadašnjih i novih donatora prikupljena sredstva omogućila su nam već u prvoj godini kupnju tri uređaja koja smo donirali OŠ Marije i Line Umag, OŠ Mate Balota Buje i OŠ Rivarela Novigrad.

Ove su godine aktivnosti bile usmjerene za nabavku uređaja Play Attention Talijanskoj osnovnoj školi Edmondo de Amicis u Bujama i Talijanskoj osnovnoj školi Galileo Galilei u Umagu.

Zahvaljujemo svima koji su nas pratili i svojim doprinosom omogućili uspješnost naših humanitarnih aktivnosti tijekom cijele Lions godine.

Primjena Play Attention uređaja

Play Attention je svjetski priznat uređaj za koji je znanstveno dokazano da pomaže korisniku uvježbati održavanje pažnje. Neinvazivna je računalna tehnologija nastala procesom spajanja skeniranih moždanih impulsa, kognitivnih vježbi i tehnika oblikovanja ponašanja. Ovaj sveobuhvatni računalni sustav za uvježbavanje usmjeravanja i održavanja pažnje koristi Edufeedback tehnologiju, a to znači da spaja feedback s edukacijskom metodologijom i promjenama ponašanja.

Play Attention je računalna tehnologija koja kontinuiranom primjenom pomaže pojedincu produljiti, učvrstiti i usmjeriti pažnju te poboljšati pamćenje kod osoba s ADD i ADHD poremećajem, disleksijom, disgrafijom i autizmom.

Uređaj se nosi kao narukvica na ruci ili nozi te uz pomoć sofisticiranih senzora preko kože očitava razinu koncentracije korisnika. Trenira se pažnja korisnika, jača njegova koncentracija te mu pomaže da lakše ignorira ometajuće sadržaje i ostvaruje bolju kontrolu unutarnjih impulsa i emocija.

Djeca su nakon tretmana produktivnija, motiviranija, produljuje se njihov kapacitet pisanja zadaća ili čitanje, a može se smanjiti i impulzivnost jer im omogućava bolju kontrolu nad svojim emocijama.

Posljedično, dolazi do povećanog uspjeha u školi, povećanog samopoštovanja te većeg zadovoljstva u životu.