Svečano obilježena prva godišnjica „Aleje Lionsa u Vukovaru“

LionsHR Adminis... 9 ožujka, 2016 - 10:19

Svečano obilježena prva godišnjica „Aleje Lionsa u Vukovaru“

Prigodnom svečanošću  obilježena je prva godišnjica velikog projekta Lions Districta 126 Hrvatska „Aleja Lonsa u Vukovaru“. Uz prisustvo 50-tak lionsa iz cijele Hrvatske i Bosne i Hercegovine u nedjelju 06. ožujka 2016. godine  na vukovarskoj šetnici posađene su tri sadnice lipe. Sadnice su posadili Guverner D-126 Dražen Melčić i tajnik Districta-126 Zlatko Janković Miloš u ime kabineta DG . Ovaj veliki projekt hrvatskih Lionsa podržali su i bosanskohercegovački Lionsi, članovi LC Tuzla sadnjom sadnice lipe.

„ Veliki međunarodni  projekta Lionsa Hrvatske, Slovenije, Makedonije, Grada Vukovara i Lions kluba Vukovar gdje je posađeno je 258 sadnica lipa na šetnici uz Vuku čini ovaj jedinstvenim u povijesti lionizma u Hrvatskoj.  Vrijednost radova i sadnica iznosi više od 119.000 kuna. Značaj projekta  ogleda se  u činjenici da je akcija u gradu Vukovaru polučila rekordan odaziv 65 Lions i Leo kluba iz Hrvatske, 20 iz Slovenije i Districta 132 Makedonija. Uključivanjem LC Tuzla u ovaj projekt poprima i širi međunarodni razmjer sa tendencijom proširenja i na ostale susjedne zemlje“ istaknuo je DG Dražen Melčić.
Prije svečanosti turističkim vlakićem Lionsi su obišli Memorijalno groblje u Vukovaru, vukovarki vodotoranj i ostale kulturno-povijesne znamenitosti grada Vukovara.

Vaš LC Vukovar