Susret tri guvernera bratimljenih distrikata iz Italije, Slovenije i Hrvatske

Slika korisnika Sonja Jelača
Sonja Jelača 19 travnja, 2023 - 12:02

U prekrasnom gradu Aquileia u Italiji održan je 15.travnja susret tri guvernera distrikta iz Italije, Slovenije i Hrvatske.

U vijećnici grada članove je ugostio gradonačelnik Aquileje Emanuele Zorino, a trojica guvernera bratimljenih distrikta uputili su pozdravne govore i poruke u kojima su istaknuli nadu da ćemo zajedno lakše moći rješavati nagomilane probleme u našim zajednicama i šire.

Navečer je upriličen orguljaški koncert maestra Peppina delle Vedove u impozantnoj bazilici grada Aquilere.

Tom prilikom su se prikupile donacije posjetitelja za pomoć nastradalima od potresa u Turskoj i Siriji.

Iz Hrvatske, uz guvernera Aleka Konića, događaju su nazočili članovi LC Novigrad, LC Poreč i LC Parone iz Rijeke.

Ovo prekrasno druženje ljudi isth želja i ciljeva ostat će sudionicima u dugom sjećanju.