Stanovnicima Sisačko – moslavačke županije podijeljena donacija Lions fondacije LCIF-a - grant za nužne potrebe

Slika korisnika Zlatko Janković-Miloš
Zlatko Janković... 31 siječnja, 2021 - 16:59

Fondacija Lions international je odmah drugi dan nakon što je Guvrenerica zatražila hitni grant reagirala i dodijelila nam iznos od 10.000 USD koji se dodjeljuje za najnužnije potrebe potresom pogođenog područja. Kako se u prvim danima iskazala velika solidarnost građana Hrvatske i stiglo je jako puno donacija na potresom ugroženo područje sačekali smo da vidimo što bi još trebalo stanovništvu i tek onda krenuli u nabavku istog.

Tako da se najviše pokazala potreba za konzerviranom hranom pa smo stoga nabavili pakete od Gavrilovića (koji je također stradao) sa više vrsta konzervi sa trajnijim datumom i nabavljene su grijalice, kuhala za vodu, produžni kablovi, lopate, čizme za potrebe ljudi kojima su takove sttvari stradale u potresu i sada im nedostaju.

Lions Distrikt 126 Hrvatska je na iznos od 10.000 USD dodao još 35.000 kn tako da nabavka navedenih potreba uvećana i mogli smo opslužiti daleko veći broj građana Siska, Petrinje, Gline i Vrginmosta.

Dio ove donacije – konzervirana hrana je dodijeljen i članovima Udruge slijepih SMŽ nakon primopredaje vozila.