Sportom protiv nasilja - gađanje glinenih golubova

Slika korisnika Edo Kragić
Edo Kragić 5 listopada, 2023 - 00:01

PUN POGODAK... bi trebao glasiti sažetak našeg sportskog druženja na poligonu streljane "Sv. Kajo" u Solinu 30.09.2023.

Lions Club Salona je u suradnji sa streljačkim klubom "Voljak" iz Solina organizirao edukativno sportsko gađanje u sklopu akcija "Sportom protiv nasilja" povjerenstva Distrikta 126 Hrvatska, koje je pokrenuo LC Marjan. Edukativno predavanje i upoznavanje sa sportskim streličarstvom baziranog na leteće mete je vodio odlikovani streličar, trener i međunarodni sudac Damir Katić.

Na ovom sportskom događaju se okupilo 24 sudionika, između ostalih 8 članova Športskog saveza osoba s invaliditetom grada Splita, Lionsi iz Splita i Solina, te ostali naši prijatelji.

Započeli smo dan vježbajući i učeći se gađanju na visećoj kuglani koju su donijeli prijatelji članovi "Kluba viseće kuglane" invalida Splita i uočili da to nije baš jednostavno kako se čini. Zatim je slijedlio sportsko gađanje na leteće mete - izuzetno zanimljiv sport. Postoje vrlo kompleksna takmičarska pravila, mnogo disciplina, što zahtjeva složene vještine natjecatelja i stoga je sve popularnije u svijetu.

Nakon ovog sportskog događaja sudionici su uživali u međusobnom druženju uz roštilj. Ovo je bio divan dan za sve koji su došli.

Bilo je izvrsno, ugodno, opušteno, a ipak s dozom adrenalina i to je bio divan trenutak da se odmaknemo od svakodnevnih rutina. Ovom prilikom smo učvrstili suradnju sa streljačkim klubom Voljak iz Solina, te prijateljstvo sa našim invalidima, članovima Kluba viseće kuglane "KVK Split", koji su ujedno državni prvaci u 2022 godini.

Sva prikupljena sredstva smo donirali Klubu viseće kuglane "KVK Split"