Splitski Lionsi malim pacijentima uručili darove

LionsHR Adminis... 14 prosinca, 2015 - 22:26

Objavljeno 10.12.2015. u 17:41       SLOBODNA DALMACIJA.HR

Splitski Lionsi malim pacijentima uručili darove

Ususret božićnim i novogodišnjim praznicima, dašak blagdanske atmosfere na Kliniku za dječje bolesti Split prenijeli su u četvrtak splitski Lionsi.

Donacijom Dječjem vrtiću Smiješak, koja već postaje tradicionalna, izmamili su smiješak na licima malih pacijenata.

Među darovima našli su se pokloni za nekoliko uzrasta, stoga su paketi varirali od knjiga do raznih materijala za kreativno izražavanje koje će djeca iskoristiti na radionicama pod vodstvom odgajatelja.

- Kao i prošle godine, Lions klub je blizu nas i osluškuje što nama treba – kazao je prof. dr. Marijan Saraga, predstojnik Klinike za dječje bolesti KBC-a Split.

A da su djeca koja borave u KBC-u kreativna, vidi se gotovo na svakom koraku. Na zidovima su izvješeni njihovi radovi, božićna jelka ukrašena je njihovim ručno izrađenim ukrasima, a i vrtić je prepun rukotvorina. Uz to, svake božićne blagdane s odgajateljima rade božićne ukrase i čestitke, koje šalju diljem svijeta.

- Lions klub Split u okviru svog humanitarnog djelovanja je osmislio akciju u sklopu programa Rap, koji se provodi internacionalno. Ovo je tradicionalna donacija kojom želimo uveseliti mališanima boravak u KBC-u Split - kazao je dr. Robert Vulić, predsjednik kluba.

Na Klinici za dječje bolesti trenutno boravi oko 60 djece, a u igraonici vrijeme provodi veći dio njih i ta brojka je uvijek do 40, kazali su nam doktori.

Primopredaja donacije prošla je u svečanom duhu, a kratku priredbu uveličali su i Josip Pranić iz Vrgorca, inače učenik petog razreda osnovne škole i trećeg glazbene, koji je izveo nekoliko skladbi na harmonici, te plesna skupina Gita iz Solina.

K. Lujak
Foto: Nikola Vilić/EPH