Splitske lionsice pomažu malim pacijentima

LionsHR Adminis... 9 prosinca, 2013 - 22:27

Lions club Marjan iz Splita pod vodstvom prošlogodišnje predsjednice Arijane Bolanče donirao je za Dječju ambulantu Oftalmološkog odjela KBC-a Split tonopen-instrument za mjerenje očnog tlaka, panele za raspoznavanje boja te klima-uređaj za Dječju ambulantu.

Predstojnik Klinike za očne bolesti KBC-a Split prof. dr. sc. Milan Ivanišević zahvalio je na ovoj vrijednoj i potrebnoj donaciji za Dječju ambulantu. Ove godine, pod vodstvom predsjednice Snježane Pivac, moto glavne akcije LC Marjan jest „Pomozimo malenima primiti lijek“.

Cilj je kupnja perfuzora za Jedinicu intenzivnog liječenja djece za KBC Split. To su uređaji za točno doziranje infuzijskih otopina i lijekova.

Realizaciji ove akcije pridružili su se i studenti Ekonomskog fakulteta u Splitu. Oni će u okviru kolegija upravljanje manifestacijama organizirati humanitarnu manifestaciju. Kroz 16 godina od osnivanja i djelovanja Lions club „Marjan“ Split organizirao je niz humanitarnih akcija s ciljem pomoći onima kojima je to potrebno.

G.R.