SKUPŠTINA LC OSIJEK - ČETVRT STOLJEĆA STOŽERNIH AKCIJA

LionsHR Adminis... 3 lipnja, 2020 - 08:07

SKUPŠTINA LC OSIJEK

ČETVRT STOLJEĆA STOŽERNIH AKCIJA

Članovi Lions cluba Osijek nakon gotovo tromjesečnog pauziranja zbog ove nsretne korona krize, sastali su se uživo i održali redovitu izbornu skupštinu. Izvješće o radu i aktivnostima u još uvijek tekućoj Lions godini podnio je aktualni predsjednik Vjenceslav Arambašić.

U preoteklom razdoblju od sredine prošle godine organiziran je čitav niz aktivnosti – naglasio je Arambašić, a posebo je istakao i dvije stožerne aktivnosti. Ovom posljednjom organizacijom doživjele su i jedan vrijedan i značajan jubilej. Naime, obje od tih aktivnosti – nagrađivanje najboljih studenata svih sastavnica Sveučilišta „Josipa Jurja Strossmayera“, te tradicionalna prodaja krafni / pokladnica i toplih napitaka – doživjele su ove godine punih 25 godina od njihova ustanovljenja. U tom četvrt stoljetnom radoblju članovi Lions cluba Osijek nagradili su zajedno s Lions klubom Đakovo, gotovo 550 mladih ljudi, od kojih su mnogi već danas zapaženi i priznati stručnjaci u tvrtkama i institucijama, u kojima su započeli svoju životnu i radnu karijeru nakon uspješnog studija, i to ne samo u lokalnim okvirima, nego diljem naše domovine, pa i u inozemstvu.

Prihod od druge stožerne aktivnosti – prodaje krafni i toplih napitaka namijenjen je već posljednjih nekoliko godina Zajednici Cenacolo, koja brine o ovisnicima. U dogovoru s njihovim duhovnikom vlč. Ivanom Jurićem, Klub nabavi neke najpotrebnije artikle za život i rad štićenika ove Zajednice. Ove godine, nažalost, još nismo uspjeli organizarati dodjelu te donacije zbog svima nam znane koronavirus pandemije.

Skupština je izabrala i novo rukovodstvo Kluba za 2020./2021. Lions godinu. Jednoglasno je odlučeno da u budućoj Lions godini Klub vode isti članovi kao i ove godine. Razlog tome jest upravo koronavirus, zbog kojega dobar dio planiranih aktivnosti nije mogao biti izvršen. Prema tome novi/stari predsjednik je Vjenceslav Arambašić, 1. dopredsjednik Željko Matić, 2. dopredsjednik Ivan Štefanac. 3. dopredsjednik Dario Mužević, tajnik Ivan Ružić, rizničar Marin Pajić, ceremonijar Krešimir Fekete, direktor za članstvo Ljubo Pribić, te članovi Predsjedništva PDG Antun Tucak, PDG Šime Nevidal i PDG Radoslav Galić. – š.