Put bijelih ruža, put osječkih Lionsa na jednoj od naljepših šetnica u RHrvatskoj

LionsHR Adminis... 12 prosinca, 2015 - 08:42

Lions klub Mursa nastavlja s velikm projektima u ovoj posebnoj godini, 25. obljetnici prvoga Lions kluba u našoj zemlji. Zahvaljujući  promišljenoj ideji i zahtjevu prema gradskoj upravi, dobili smo najljepšu lokaciju za sadnju bijelih ruža u gradu Osijeku; šetnicu uz rijeku Dravu.  Nije trebalo dugo do realizacije projekta.  Zajedno s Unikomom i pod vodstvom povjerenice za ekologiju, dr. Zite Ladocki Jularić, uspjele smo povezati Lions klubove u vrijednoj i radosnoj akciji sadnje tristotine bijelih ruža na popularnoj osječkoj Promenadi.

Lijepi, prohladni i sunčani dan početkom studenoga, okupio je veliku ekipu na čelu s Mursicama i Unikomom, a priključili su nam se članovi LC Osijek, LC Kuna, LC Gea, LC Universitas, LC Drava i LC Vukovar. Mi, lionsi Distrikta 126, zajednički smo sadili lipe u Vukovaru, a sada Vukovarci sade ruže u Osijeku. U radu je proletjelo nekoliko sati druženja s ružama i dragim ljudima.  Ideja mira, ljepote, čistoće i prijateljstva koje su osmišljavanjem „Puta bijelih ruža“ započele tri guvernerice iz naših prijateljskih i bliskih zemalja, mogla se prepoznati u veselom pričanju različitih zgoda s naših poduhvata i druženja.

Vjerujemo i nastavljamo dalje:“ Naše bijele ruže će cvasti dugo godina i rijeci Dravi  pričati priču o neprolaznoj ljepoti prirode i svijeta.“

Osijek, 11.12.2015. godine                                                                                    Nada Arbanas PDG