Prvo obraćanje međunarodne predsjednice Gudrun Yngvadottir

LionsHR Adminis... 27 rujna, 2018 - 22:11

Dragi Lionsi i Leići,

Odlučila sam s vama podijeliti prvo obraćanje naše međunarodne predsjednice Gudrun Yngvadottir, iako ste možda mnogi od vas pročitali njezin motivirajući članak u Lionmagazinu. Nekoliko je razloga za to. Ona je u sto i prvoj godini postojanja Lionsa, odnosno LCI-a, prva žena na čelu naše velike nevladine organizacije. Dolazi iz zemlje male po broju stanovnika, Islanda, ali velike po dostignućima, zajedništvu, brizi za okoliš i ono najvažnije, brizi za  čovjeka. Gudrun nas na određeni način vraća korijenima Lionizma uz preuzimanje svoga, a našega najstarijega, zajedničkoga slogana: „Mi služimo“.

Osobno sam upoznala Gudrun Yngvadottir u vrijeme Konvencije u Hamburgu i zato mogu njezinu jednostavnu, a opet tako snažnu poruku dobro razumijeti jer to je Gudrun i to su Lionsi.

Osijek, 20. rujna 2018. godine                                                                                  Nada Arbanas PDG

PORUKA PREDSJEDNICE GUDRUN YNGVADOTTIR:

Dosizanje novih obzora

Hello, Lions
Neizmjerno sam ponosna započeti ovu godinu kao vaša međunarodna predsjednica. Moja tema je „Mi služimo“ i ja sam uistinu uzbuđena kada vidim koliko mi možemo zajedno postići kroz služenje. Imamo puno posla i spremna sam  pomoći vam da učinite nekoliko koraka i izađete iz svoga sigurnoga utočišta. Biti Lions ne znači raditi iz godine u godinu iste stvari u ime tradicije. Biti Lions znači gledati kako možete najbolje pomoći. Ponekad to zahtijeva kreativno rješavanje problema. Ako niste sigurni što to znači ili kako to učiniti, ja ću vam pomoći.
Ovdje je nekoliko stvari na koje želimo staviti naglasak ove godine.
Članstvo. To je svima na pameti. Kako možemo dobiti nove članove, ali pri tome zadržati naše sadašnje članstvo i izgraditi lidere koji će preuzeti naš posao u ovom slijedećem stoljeću našega služenja? Jedan od načina je kroz izbalansirano članstvo, uključujući oba roda i ljude iz svih područja života koji mogu donijeti svoja životna iskustva kako bi nosili taj rad služenja koji mi činimo.
Prijateljstvo. Drugarstvo je oduvijek bilo dio iskustva - biti Lions. Mi ne želimo izgubiti iz vida važnost izgradnje prijateljstva kroz rad, služenje. Nema ništa snažnije što blisko veže ljude nego raditi zajedno sa ciljem pomoći drugima. Da, ispred nas je puno posla kako bismo dostigli cilj služiti 200 milijuna ljudi godišnje. Moramo se bolje organizirati, vrednovati naš rad bolje i biti kreativniji u  pristupu teškoćama. Ali ne moramo to raditi bez smisla za humor, smisla za zabavu.
Na kraju, želim oživjeti izgubljenu priču. A to je umjetnost pričanja priča. Nakon što vaš klub završi service project, uzmite trenutak vremena za zapisivanje priče o vašem radu. Kome ste pomogli? Zašto? Koje okolnosti su vas dovele da posegnete baš za tim putem? Upravo kroz priče mi se povezujemo i učimo. I ako podijelimo te priče  s ostalima koji žele pomagati, mi možemo umnožiti naše kapacitete za promjenom.
Lionsi, ja sam uzbuđena što sam postala nova predsjednica. Spremna sam da učinimo ovu godinu godinom u kojoj ćemo svi dosegnuti nove obzore dok zajedno, „Mi služimo.“

Gudrun Yngvadottir
International President, LionsClubs International