Proslavljena 25.obljetnica djelovanja Lionsa Hrvatske u Dubrovniku

LionsHR Adminis... 26 listopada, 2015 - 23:10

U subotu,24.listopada 2015 g. u Dubrovniku je održana svečana sjednica kabineta guvernera D-126 u povodu 25 obljetnice početka djelovanja Lionsa Hrvatske i osnivanja LC Sveti Vlaho iz Dubrovnika kao prvog Lions kluba osnovanog u samostalnoj Hrvatskoj. Uz prisustvovanje IP Lionsa svijeta Dr. Jitsuhiro Yamade te naših dragih lions prijatelja iz nama dragih susjednih zemalja:Alessanda Mastrorillija guvernera Distrikta 108AB Puglia Italija, Elia Loiodice PDG-a D-108 AB Italija, IPDG D -132 Makedonija  Dragog Filevskog , 1.VDG D -132 Makedonija Slobodana Vukičevića, predsjednika i članova LC Trani Ordinamenta Maris , članova LC Ohrid D -132 Makedonija,članova LC Bitola D -132 Makedonija te Ivo Pavić predstavnik LC Pečuh iz Mađarske.

Sjednicom je predsjedao PDG Ivica Jakić prvi Guverner D -126 njezin moderator bio Boro aleksić član LC Sveti Vlaho.

Na početku sjednice odana je minuta šutnje za sve preminule Lionse u ovih 25 g. , a orkestar  glazbene škole Luka Sorkočević pod ravnanjem njihovog profesora Mo. Slobodana Begića izveo je dvije kompozicije od kojih je jedna završno kolo Jakova gotovca iz opere Ero sa onoga svijeta.

Zatim je u ime Gradonačelnika Dubrovnika skup pozdravio Miho Katičić pročelnik u Gradu Dubrovniku i član LC Sv. Vlaho , a o povijesti osnivanja i djelovanja LC Sv.Vlaho govorila je njegova predsjednica Gordana Galov.

Zatim se je sadašnji Guverner D -126 Dražen Melčić u svojoj prezentaciji osvrnuo na 25 g. djelovanja D-126 od osnivanja do današnjih dana , a u okviru koje je prikazan i film o prošlogodišnjoj regati Jedrima protiv droge.

Zatim je Nikola Grđan govorio uz foto prezentaciju o djelovanju Leo distrikta Hrvatska.

Nakon toga je prikazan film o povijesti Lionizma od 1917 g. do današnjih dana, nakon čega je riječ uzeo IP koji je u svom govoru pozdravio Lionse Hrvatske i zahvalio im da 25 g. njihovog rada i djelovanja u korist potrebitih i čestitao 25 obljetnicu.

Nakon toga se prešlo na dodjelu priznanja IP koja su dobili PDG Ivica Jakić,PDG Branko Dragičević i tajnik kabineta Zlatko Janković-Miloš. Isto tako IP je dodijelio priznanja excellence award za 2014-15 g. i to klubovima LC Split, LC Našice i LC Valpovo Belišće. Nakon toga su dodijeljena priznanja Guvernera D -126 i to sljedećim pojedincima; Vesna Čučić charter member  LC Sveti Vlaho Dubrovnik, Katija Bakija  charter member LC Sveti Vlaho,Vinko Marić charter member LC Sveti Vlaho, Mo. Ivan Dražinić LC Sv. Vlaho ,Boro Aleksić  LC Sveti Vlaho Dubrovnik,PDG Matko Vetma LC Sveti Vlaho Dubrovnik,Davorka Mezić  LC Zadar, Vinka Mitrović LC Salona, 2.VG Mladen Kajganić  LC Našice,1.VG Goran Šarić  LC Split.

i  slijedećim klubovima, LC Sveti Vlaho Dubrovnik, LC Libertas Dubrovnik, LC Split, LC Zagreb, LC Osijek, LC Rijeka  , LC Grič Zagreb, LC Zrinjevac Zagreb, LC Mursa Osijek, LC Valpovo Belišće, LC Poreč, te našim najmlađim članovima, Leo district 126  Hrvatska.

Na kraju svečanosti skupu su se obratili i čestitali obljetnicu Alessandro Mastrorillija guverner Distrikta 108AB Puglia Italija  i 1.VDG D -132 Makedonija Slobodan Vukičević.

Svečanoj sjednici je prisustvovalo 150 Lionsa Hrvatske,Italije i Makedonije te 12 Leića Hrvatske koji su dali visoke ocjene obilježavanja 25 godina djelovanja Lionsa Hrvatske. Vidimo se na 30-toj obljetnici