Prijateljstvo D126 Hrvatska i D4-C4 San Francisco i Palo Alto, CA

LionsHR Adminis... 7 ožujka, 2016 - 09:10

Prijateljstvo D126 Hrvatska i D4-C4 San Francisco i Palo Alto, CA

Prošlog tjedna je District 126 Hrvatska započeo prijateljske odnose s dalekim Districtom 4-C4 San Francisco i Palo Alto u USA. Naš član Filip Stipančić je za vrijeme dvotjednog posjeta području zaljeva San Francisca na poziv DG Macy Mak Chan sudjelovao sjednici Vijeća D-4C4 koji je osnovan 1919. godine i okuplja oko 1400 članova. Na sjednici vijeća koja je održana u gradiću San Mateo u Basque centru kulture u nazočnosti 40ak članova, također  je predstavljena naša zemlja, District i aktivnosti. Predsjednici lokalnih klubova i zona iznijeli su rezultate održanih aktivnosti u prethodnom razdoblju i planove za nadolazeće, dok je DG Chan predstavila rezultate i ciljeve Districta. Značajan je podatak da District 4C4 do lipnja 2016. osniva 6 novih klubova i povećava članstvo za 200 članova, te su vodeći District po prirastu u USA. Posebitost D4C4 je i u činjenici da su bratimljeni s Districtom Beijing China i Brisbane Australia, te zajednički organiziraju projekte povodom Centennial obljetnice pomažući slijepima i djeci s posebnim potrebama kako bi usvojili metode učenja.

Nakon ugodnog druženja članovi distrikta su pozvali Filipa u obilazak lokalnih muzeja i parkova pod njihovim vodstvom. Također nadamo se da ce se ovi prijateljski odnosi nastaviti jer je Filip pozvan da se učlani u lokalni klub kao associate member.