Poziv za predlaganje programa za sredstva ostvarena na regati u borbi protiv ovisnosti o drogama

LionsHR Adminis... 23 svibnja, 2017 - 00:05
Dragi Lions  klubovi Distrikta 126

Kao što znate regata pod geslom „Jedrima protiv droge“, je distriktrualna akcija kojom se prikupljaju sredstva za borbu protiv ovisnosti o drogama.

Pozvani ste svi dati prijedloge Udruga na vašem području koje zaslužuju biti nominirane za sredstva, iz kojih bi se financiralo:
-           preventivne aktivnosti u borbi protiv ovisnosti;
-           Rehabilitacija ovisnika o drogama;
-           Inkluzija ovisnika nakon liječenja u društvenu zajednicu;
-           Neki drugi oblik  borbe koji može pozitivno utjecati na borbu protiv ovisnosti;

Pravo na sredstva imaju Udruge koje su registrirane za takvu djelatnost, uredno posluju  i koje nisu u zadnje 3 godine dobile sredstva osigurana  akcijom.
Pravo na sredstva ne odriče se Udruzi koja je ostvarila sredstva unutar tri godine od prethodne dodjele ukoliko
 1) na poziv nije predložena neka druga Udruga u Regiji i
 2) ukoliko je svojim planom i programom konkurentna.

Sve ponude moraju uključivati  - opis rada udruge i plan rada sa posebnim financijskim planom o korištenju traženih sredstava.
Visina  sredstava ovisit će o financijskim rezultatima regate  i dijelit ce se ravnomjerno na sve 4 Regije.
O dodjeli sredstava odlučuje Povjerenstvo sastavljeno od 5 članova koje čine 4 predstavnika regija i predsjednik Povjerenstva.
Prijedlozi se prosljeđuju RC vaše Regije.
Supotpisnici Ugovora o dodjeli sredstava su predsjednici LC klubova predlagatelja,  odgovorne osobe u Udrugama i Guverner Distrikta 126.

Goran Šarić Robert Vulic
Guverner Distrikta 126 Predsjednik Povjerenstva za borbu protiv ovisnosti