Poziv na predavanje o muškom zdravlju “BRKATI STUDENI”

LionsHR Adminis... 19 studenog, 2020 - 20:26

Studeni – Mjesec  muškaraca, a 19.studenoga njihov dan

Mnogo je više onih koji uopće nisu znali da se u studenom obilježava. .Dan muškaraca; sve je počelo početkom devedesetih godina, da bi se konačno upisalo 1999. u Trinidadu i Tobagu - za pokret je zaslužan, prema nekim izvorima, liječnik Jerome Teelucksingh. Danas se pak slavi u 80-ak država u svijetu, iako još ne u Hrvatskoj

Muškarac kad pusti suzu nije slabić, on je ratnik kad ustreba,, romantik, glava obitelji, nježan ali pravedan, otac, suprug.

Cilj je javnost educirati o onim muškarcima koji unose pozitivne promjene u svoju okolinu, ali i osvijestiti sve veći problem današnje populacije u globalu - borba s mentalnim bolestima koja kao posljedicu često ima suicid. Obilježavamo , dakle, pozitivne muške uzore, te budimo svijest o tome da i muškarcima treba potpora. Rak testisa i prostate, sve veći broj mentalnih bolesti, kardiovaskularne bolesti,  "toksična slika o muškosti"  dobri  su razlozi da ovaj mjesec obilježimo kako treba.

Lions Klubovi Regije Zapad Distrikta 126 Hrvatska i Nastavni zavod za javno zdravstvo PGŽ pozivaju vas na predavanja o muškom zdravlju, u sklopu obilježavanja mjeseca

“BRKATI STUDENI”

Predavanja su namijenjena svima, muškarcima i ženama, mladima i malo manje mladima. Stoga dođite, pozovite druge da dođu, jer

MUŠKO ZDRAVLJE NIJE SAMO ONO ŠTO VI MISLITE!

Predavači:

Mr. sc. Frano Mika, M.D.

prof. Dr.sc. Iva Sorta-Bilajac Turina

Anđelo Mojsović, M.D., spec. urolog

25. studenog 2020. u 18 sati

Predavanja je moguće pratiti putem ZOOM-a na poveznici

Distrikt Croatia is inviting you to a scheduled Zoom meeting.

Topic: Predavanje o muškom zdravlju “BRKATI STUDENI”

Time: Nov 25, 2020 18:00 Sarajevo, Skopje, Zagreb

Meeting ID: 863 2034 8143