Pozdravi Japanskih Lionsa uručeni Hrvatskim Lionsima

LionsHR Adminis... 11 svibnja, 2014 - 17:25

U utorak 6. svibnja 2014.g. u Hostelu „Zagreb for you“, Fijanova 6 dogovoren je sastanak Rozine Marije i Branimira Milčića sa gospođom FUJINO SHIZUE iz dalekog Japana. Razmijenili smo informacije i potrebne podatke, kako bi se mogli pripremiti za njezin slijedeći boravak u Hrvatskoj. Njezin program se u cjelosti uključuje u djelovanje Povjerenstva za borbu protiv mržnje i nasilja u obitelji. Gospođa Fujino bavi se volonterskim radom već 20 godina, te diljem svijeta priređuje predstave za djecu. Već dugo godina željela je posjetiti i Hrvatsku što je ove godine ostvarila. U Hrvatskoj je boravila od 30.04.2014 do 07.05.2014.godine. Od 1. do 3. svibnja bila je na otoku Hvaru a 5 svibnja imala je predstave u Domu za napuštenu djecu, Nazorova 49 i u Centru za odgoj i obrazovanje „Goljak“.

Svoj boravak najavila je putem Međunarodne udruge Lions Clubova i to Lions Kluba HIGASHIYAMA, District 332 B i guvernera KENJI SASAKI-a, koji je poslao školski pribor za djecu kojeg je ostavila djeci u Nazorovoj i dio u na Goljaku. Poslije završenog školovanja gđa. Fujino se bavi promocijom znakovnog jezika za gluhonijeme osobe i osobe oštećenog sluha. 1992.g. osniva lutkarsku družinu a 1994. skupinu trbuhozboraca ANONE (HEJ ZNAŠ ŠTO) i origamija. To volontersko djelovanje pobudilo je u njoj osobnu želju za druženjem djecom svijeta. Do sada je posjetila devet zemalja. Njena želja je podijeliti i prenijeti ljepotu ovog volonterskog rada novim, mlađim generacijama. Gospođa Fujino redovito radi predstave na dječjem odjelu bolnice medicinskog fakulteta u Tokiju.

Gospođa Fujino je ostavila nekoliko guvernerskih zastavica i bedževa te prospekt na japanskom o Marku Polu, a mi smo joj uručili zastavice Klubova, diskete i propagandne knjige o Zagrebu, Dalmaciji i na japanskom povijest sa kućom  Marka Pola na Korčuli.

Nadamo se nastavku suradnje.

S poštovanjem,

Povjerenstvo za borbu protiv mržnje i nasilja

Lions Districta 126