Povjerenstvo za sprečavanje nasilja, LC Kontesa Nera i Poliklinika SUVAG „Život Petra Guberine“

LionsHR Adminis... 8 lipnja, 2013 - 22:02

Na inicijativu Povjerenstva za sprečavanje nasilja u kazalištu Gavella, 6. lipnja 2013 g. u 19 sati  prikazana humanitarna predstava malih velikih boraca djece SUVAGA u spomen 100 obljetnice rođenja Petra Guberine u organizaciji LC Kontesa Nera i Poliklinike SUVAG.

U predstavi je opisan životni put Petra Guberine od rodnog Šibenika, do studija u Zagrebu i Parizu, te kasnijem znanstvenim djelovanjem kojim je utvrdio verbotonalnu metodu, putem koje je ljudima vratio sluh i govor. Njegov životni znanstveni put vodi nas u Ameriku, Španjolsku i Afriku. Na kraju se svi sudionici u ovom nezaboravnom mjuziklu, njih 150 udruže zajedno uz pjesmu Himna Suvagu. Ono što je Guberina shvatio, a i sada ponavljaju ova djeca, da jedino s puno ljubavi, svih oko njih od roditelja, nastavnika i ljudi iz okoline bez nasilja, može dovesti do uspjeha u životu, govora, da uspješno zapjevaju i da jasno čuju oko sebe sve glasove.Nekoliko fotografija donekle opisuje ovaj veliki poduhvat, premijerno prikazan u HNK 22.05.2013. Svi gledaoci razdragani i oduševljeni predstavom djece, u kojoj uživaju pored roditelja i svi učesnici u predstavi. Veliko hvala svima od redatelja Kreše Dolenčića, djeci Obrtničke škole za osobne usluge za kozmetičku obradu djece, nastavnicima poliklinike SUVAG, LC Gradec i svim donatorima koji su svojim prilogom pomogli uspjehu ovog nezaboravnog i neponovljivog doživljaja.

Prikupljena sredstva namijenjena su za kupnju opreme obnovljenog vrtića SUVAG.

Rozina Marija Milčić