Povjerenstvo za razmjenu mladih D-126 - Dolazak mladih Japanki u Hrvatsku na zimsku razmjenu

LionsHR Adminis... 23 prosinca, 2015 - 11:34

Povjerenstvo za razmjenu mladih D 126 Hrvatska (23.12.2015.)

Dolazak mladih Japanki u Hrvatsku na zimsku razmjenu

Dana 21.12.2015. u večernjim satima sretno i bez komplikacija u Hrvatsku su iz dalekog Japana stigle simpatične gošće Yuna MOTOIKE (19) i Miyu NAKAHARA (17). Djevojke su u zračnoj luci nestrpljivo dočekali i zaželjeli dobrodošlicu obitelji Sokolić i Kovač kod kojih će boraviti od 21.12.2015. do 30.12.2015. godine i Barbara Milčić, predsjednica povjerenstva za razmjenu mladih koja im je zaželjela dobrodošlicu u ime Distrikta 126 Hrvatska i poželjela ugodan boravak uz mali poklon pažnje i sjećanje na boravak u Hrvatskoj. Svi su bili uzbuđeni, a mlade gošće umorne od dugog puta. Svoj boravak Miyu je započela u Puli, a završiti će u Lepoglavi, dok je Yuna svoj boravak započela u Zagrebu, a završiti će u Osijeku. Svaka od djevojaka upoznati će drugi dio Hrvatske i njezine običaje u duhu prvog cilja lionizma: „Stvoriti i njegovati duh razumijevanja među narodima svijeta.“

Želim se zahvaliti obiteljima koje su ih primile u svoj dom u ove blagdanske dane i omogućile im da se upoznaju sa hrvatskim običajima i životom u hrvatskoj obitelji. U avanturu su se upustile obitelji Sokolić, Kovač, Hodalj i Mesarić. Puno hvala !

Velika zahvala i Lions klubovima koji su prijavili obitelji i omogućili ovo lijepo druženje, razmjenu običaja i iskustva: LC Pula, LC Mursa Osijek i LC Kontesa Nera Zagreb.

Povjerenstvo želi svim Lionsima, Leićima i njihovim obiteljima mirne i blagoslovljene božićne blagdane i novu godinu ispunjenu srećom, ljubavlju, zdravljem, uspjehom, dobrim idejama, služenjem i druženjima….

Kao što je rekla Helen Keller: „ Najbolje i najljepše stvari na svijetu ne mogu se vidjeti niti dotaknuti – njih treba osjetiti srcem!“

Barbara Milčić, predsjednica Povjerenstva za razmjenu mladih