Povjerenstvo za razminiranje i LC Beli Manastir organizirali tribine “Opasnosti od mina”,

LionsHR Adminis... 14 prosinca, 2015 - 14:50

Dana 11.12.2015.g. Povjerenstvo za razminiranje Lions Districta 126 Hrvatska, uz suradnju sa Lions klubom Beli Manastir, Hrvatskim centrom za razminiranje Podružnicom Istok, organiziralo je i održalo 3 predavanja “Opasnosti od mina” u Područnoj školi Šodolovci u Šodolovcima, u OŠ Bilje u Bilju i OŠ Jagodnjak u Jagodnjaku u Osječko -baranjskoj županiji.

Ovom akcijom i za vrijeme Adventa, Lions klub Beli Manastir pokazuje da je stalno uključen u preventivno djelovanje o opasnostima od mina, da je stalno uz Povjerenstvo za razminiranje, te nastavlja dobru suradnju sa Hrvatskim centrom za razminiranje, Podružnicom Istok iz Osijeka.

Akciju su podržali i učestvovali u njoj Hrvatski crveni križ - gradsko društvo Osijek - Daria Zubović, Hrvatski crveni križ općinsko društvo Darda  - Ivan Hodak, Hrvatski crveni križ - gradsko društvo Beli Manastir - Julija Vurm i Lions klub Beli Manastir - Davor Krušelj i Dubravko Krušarovski, MUP RH PU Osječko - baranjska odsjek protueksplozijske zaštite - Mario Kokić te Hrvatski centar za razminiranje podružnica Istok.

Tribini je prisustvovalo u Šodolovcima 8 učenika 1.- 4. razreda škole i njihove učiteljice, u Bilju 85 učenika 2. i 4. razreda škole sa učiteljicama gospođama Ničin, Škrnjug i Ivoševac te u Jagodnjaku 60 učenika 1. - 4. razreda škole sa učiteljicama.

Program se sastojao u predavanju o opasnostima od mina djelatnika PU OB odsjeka protueksplozijske zaštite, predstavnika crvenog križa i predstavnika HCR-a, predstojnika podružnice Istok, Dubravka Krušarovskog. Slušateljima je predočen problem miniranosti u Republici Hrvatskoj, Osječko - baranjskoj županiji, općinama Šodolovci, Bilje i Jagodnjak te načini obilježavanja minski sumnjivog prostora i razminiranja.

Isto tako, prikazani su edukativni crtani filmovi sa porukama o opasnostima od mina.

Za školske knjižnice su od strane Povjerenstva za razminiranje ostavljeni plakati, posteri, edukacijske bilježnice, te materijali za djecu sa edukacijskim porukama o opasnostima od mina, cca 300 komada.

Predsjednik povjerenstva za razminiranje Dubravko Krušarovski